Alfa RomeoYeni Araba Modelleri

2017 Alfa Romeo Giulia QV Özellikler – Sürüş İzlenimi

Motor sporları tarihindeki başarılarını üretim anlayışında saklı tutan Alfa Romeo, uzun bir aradan sonra Giulia QV modeli ile Alfa Romeo tutkunlarının heyecanlandıracak bir otomobil üretti: Alfa Romeo Giulia QV…

Global markalar için her zaman en önemli şey sadık müşteri kitlesi oluşturup o kitleyi elinde tutmaktır. Böylelikle gelecekte çıkacak ürünler için halihazırda güçlü bir müşteri kitlesi olmuş olur. Sadakatin de ötesinde bir de bazı markaların hayranları, tutkunları vardır. Ekonomik, zaman gibi sebeplerden ötürü bu kişiler markadan satın alım yapmasalar bile markanın her yaptığını yakından takip ederler. Bu doğrultuda otomotiv sektöründe bu tip hayranlara en fazla sahip otomobil markaları sıralaması yapıldığında Alfa Romeo kesinlikle ilk üç arasında yerini alıyor.

2017 Alfa Romeo Guilia QV
2017 Alfa Romeo Giulia QV

 Alfisti takma adı olan Alfa Romeo tutkunları son birkaç yıldır sadece Giulietta ve MiTo modelleriyle hayran oldukları markaları savunmak zorunda kalıyorlardır. Ancak son iki yıla bakıldığında Alfistiler’i oldukça heyecanlandıracak gelişmeler yaşanıyor. Nitekim en saf sürüş keyfini verme iddiası ile ile gelen Guilia, Alfitistleri oldukça heyecanlandırdı. FCA Grubu çatısı altında olan Ferrari ve Maserati’den ilham alınarak üretilen Giulia, Alfa Romeo’nun eski günlerine geri dönüş sinyali niteliğinde bir model olarak öne çıkıyor.

2017 Alfa Romeo Guilia QV
2017 Alfa Romeo Giulia QV

Yeni Alfa Romeo Giulia QC, güçlü Alman markalara rakip olarak geldi. Nitekim bu model test sürüşlerinde aynı sınıfta yer alan BMW M3 ve Mercedes-AMG C 63 modellerinin sınıfa egemenliğini kıracak potansiyele sahip olduğu ortaya çıktı. Nitekim Nürburgring’de elde ettiği 7.39’luk zaman da sınıfının en iyisi olarak öne çıkmıştı. Bu yüksek performansı sağlayan özellik ise Ferrari destekli 6 silindirli, 2,9 litrelik, çift turbo beslemeli benzinli motor olduğu söylenebilir. Nitekim bu motor 510 HP güç ve 2500-5000 d/d aralığında 600 Nm tork üretebiliyor. Buna ek olarak Guilia QV 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 3.9 saniyede gerçekleştiriyor.

2017 Alfa Romeo Guilia QV
2017 Alfa Romeo Giulia QV

Yeni Alfa Romeo Giulia maksimum hız olarak ise oldukça iddialı bir performans sergiliyor: Saatte 307 km hız… Bu da demek oluyor ki Yeni Giulia QC +300 km/s kulübüne ait. Diğer yandan V6 motorunun çalışma sesi de kulakların pasını alıyor. Sakin modlarda o kadar az ses çıkarıyor ki, aracın mırıldandığı söylenebilir. Hızlanmaya başladığında ise adeta kükrer gibi ses çıkarıyor. Diğer yandan gaz pedalında yapılan en ufak hareketler bile motora yansıyabiliyor. Bu da sürüş keyfini maksimum seviyeye çıkarıyor. 8 ileri vitesli otomatik şanzıman ise özellikle Race modunda oldukça hızlı çalışıyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu