Alfa RomeoAraba FiyatlarıHaberler

2017 Alfa Romeo Özellikler, Türkiye Çıkış Tarihi ve Fiyatı

2017 Alfa Romeo Stelvio modeli hakkında açıklamalarda bulunan Marka Diretörü Türker Gürtekin çıkacak modele dair açıklamalarda bulundu…

Giulia’nın Türkiye pazarına girmesinin hemen ardından bir diğer model Stelvio’nun onu takip edeceğini bildiren Gürtekin, “SUV modelimiz Alfa Romeo Stelvio yavaş yavaş internet mecrasında görülmeye başladı. Son 3 ay içerisinde onun da üretimi başlıyor. Stelvio’yu 2017 yılının ikinci çeyreği sonları, en geç üçüncü çeyreği gibi Türkiye pazarında görüyor olacağız. Dolayısıyla markanın 107. yılı olan 2017 büyük yeniliklere gebe olacak.” şeklinde konuştu.

Özellikler

2.9 litrelik V6 ünite bulunan ve 505 beygir gücü kapasitesine sahip 2017 Alfa Romeo Stelvio park halinden 100 km hıza 3.9 saniye gibi oldukça kısa bir sürede çkabiliyor. Maksimum olarak ise 284 km hıza çıkabilen araç 8 ileri otomatik vitese sahip olup 4 tekerlekten çekiş sistemi ile donatıldı.

İleri teknolojiyle öne çıkan vites kutusu sayesinde 100 milisaniye gibi kısa bir sürede vites değişimi yapılabiliyor. Diğer motor seçeneği 2.0 litrelik turbo ünite seçeneğine sahip bu araç, bu unite ile 280 beygir güç üretip maksimum 231 km hıza çıkabiliyor. Ek olarak bu unite tıpkı diğer ünite seçeneğinde olduğu gibi 8 ileri otomatik vites ve 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip. Dört çıkışlı egzoza sahip 2017 Alfa Romeo Stelvio Natural, Dynamic ve Advanced Efficiency olmak üzere toplam üç farklı sürüş seviyesine sahiptir. Aracın iç kısmında ise 6.5 inçlik dokunmatik ekran, 4 hoparlörlü Harman Karbon ses sistemi, adaptif cuise control, kör nokta uyarı sistemi, şerit takip sistemi gibi teknik donanımlar bulunuyor.

Tahmini Fiyat

2017 Model Alfa Romeo Stelvio’nun Avrupa pazarındaki başlangıç fiyatının 35 bin Euro civarlarında olacağı öngörülmektedir. Güncel döviz kurları göz önünde bulundurulduğunda Türkiye’deki başlangıç fiyatının 120.000 TL civarlarında seyredeceği söylenebilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu