Araba FiyatlarıChevroletYeni Araba Modelleri

2017 Chevrolet Camaro ZL1 Özellikler ve Fiyat

Altıncı nesil Chevrolet Camaro, 1980’lerden beri ilk defa dört silindirli motor ile sunuluyor. Süper şarjlı bir V-8 canavara sahip olan Camaro ZL1 modelinin kasa yapısının görünümü oldukça heybetli gözüküyor. General Motors şirketinin LT4’ünden gelen 640 beygir güce sahip, 640 lb-ft’lik tork ile Corvette Z06’da yer alan süper şarjlı 6.2 litrelik V-8 motora sahip bu model, yüksek performansıyla göz dolduruyor. Yeni altıncı nesil Camaro ZL1’in 455-hp SS versiyonun 0-100 km/s hızlanma süresi yalnızca 3.9 saniye olarak kaydedildi. Bu hızlanma süresi de göz kamaştırıcı tasarıma sahip bu aracın performansının ne kadar yüksek olduğuna dair ip uçlarından.

2017 chevrolet camaro ZL1 - 7

Chevrolet’in resmi ağızlarından yapılan açıklamaya göre yeni Camaro ZL1 modelinin ağırlığı ise 200 libreden (pound) daha az olarak ölçüldü.

Standart olarak aktif devir eşleme özelliğine sahip altı vitesli şanzıman ile gelecek ZL1, bu açıdan daha önceki öngörüleri doğru çıkartıyor. Şu an yapılan tahminlere göre ise ileride 10 vitesli otomatik şanzıman sunulacağı yönünde. Bu tahmin de doğru çıktığı takdirde Camaro ZL1 10 vitesli otomatik şanzımanı sunan ilk GM ürünü olacak. Genel toplamda %7.39’luk bir dağılım sergileyen bu şanzımanın kullanılması halinde vites seçimi optimize edilmiş olunacak.

ZL1 modelinin beygir gücü ve tork sayıları her ne kadar Corvette Z06 modelinin üst katına çıkmamak için stratejik olarak planlamış olarak görülse de, tatmin edici bir performans sergilemektedir. Diğer yandan Covertte Z06 modelinin sahip olduğu manyetik lehimler, elektronik olarak kontrol edilen sınırlı kaymalı diferansiyel, performans çekiş yönetim sistemi gibi birçok özellik ZL1 modeline de eklendi.

Tasarım

Standart olarak 20 inç jantların kullanıldığı bu araç Goodyear Eagle F1 Supercar lastikleri ile donatıldı. Aracın ön kısmında geniş ve sert görünümlü kaput yer alırken geniş çamurluklar, agresif yan etekleri ve arka kanadın yapısı ile dikkat çekiyor. İç kısımda ise Recaro spor koltuklar, şık döşemeler ve kırmızı dikişlerin yarattığı kontrast görüntü ilk göze çarpan özelliklerden sayılabilir.

Fiyat

Sonbahara doğru resmi olarak açıklanacak olan fiyat listesinin başlangıç fiyatı 60.000 dolar olarak tahmin ediliyor.

2017 CHEVROLET CAMARO ZL1 TANITIM VİDEOSU

https://www.youtube.com/watch?v=E0amO_lJks8

2017 CHEVROLET CAMARO ZL1 FOTO GALERİ

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu