Araba FiyatlarıCitroenYeni Araba Modelleri

2017 Citroen Jumpy Panelvan Özellikler ve Fiyat

2017 Citroen Jumpy Panelvan şık tasarımı, yüksek yakıt tasarrufu ve modüler yapısı ile Türkiye pazarına sunuldu. İşte Jumpy Panelvan’ın özellikleri ve Türkiye fiyatı…

Fransız otomobil markası Citroen’in çok yönlülük ve konforun bir arada sunulduğu yeni ticari araç modeli Jumpy Panelvan’ı Türkiye pazarına sundu. İlk aşamada en uzun gövdeye sahip seçeneği olan L3 boyutu ile satışa çıkarılan Jumpy Panelvan, 5309 mm uzunluk, 1920 mm genişlik ve 1940 mm yüksekliktedir. 2+1 oturma kapasitesi olan Citroen Jumpy Panelvan’ın Türkiye pazarında satışa sunulmasından sonra, 8+1 oturma kapasitesi olan binek versiyonlar Jumpy Space ve SpaceTourer modelleri de önümüzdeki haftalarda Türkiye yollarına çıkacak.

Segmentinde En Düşük Yakıt Tüketimi ve Emisyon Değerleri

Yeni Jumpy Panelvan, segmentindeki diğer araçlarla karşılaştırıldığında en düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerlerine sahip araçlardan bir tanesi olarak öne çıkıyor. Bu sayede bu ticari araç modeli sahiplerine makul seviyede işletim maliyeti çıkarıyor. Yeni Jumpy Panelvan, BlueHDi motor, 6 ileri manuel şanzıman kombinasyonu ile birlikte sunuluyor. EMP2 platformunda üretilmesinin etkisiyle selefine kıyasla 300 kilogram kadar daha hafifleyen bu model daha da verimli bir hale geldi.

Hafif ticari araç pazarında sahip olduğu yüzde 4.5’lik pay ile bu segmentte en çok satan ilk 5 marka arasında konumlanan Citroen, yeni modeli Jumpy Panelvan ile bu konumunun hakkını vermeyi başarıyor.

2017 Citroen Jumpy Panelvan
2017 Citroen Jumpy Panelvan

6.1 metrekülük bir yükleme hacminin standart olarak sunulduğu bu modelde MODUWORK özelliğe sahip koltukları sayesinde yükleme hacmi 6.6 metreküpe kadar çıkartılabiliyor. 1.434 kilogram taşıma kapasitesine sahip yeni kasa Jumpy, MODUWORK yapılı koltukları ile 4.026 metreye kadar arttırılabilen kargo alanı sunuyor. Böylelikle de büyük ebatlara sahip yükler bu model ile rahatlıkla taşınabiliyor. Yeni Jumpy’de sunulan bir diğer yeni özellike ise sol koltuk sırtlığının yatırılarak bu bölümün ofis masasına dönüştürülebiliyor olması…

Düşük Yakıt Tüketimi

100 km’de ortalama olarak yalnızca 5.3 litre yakıt tüketimine sahip olan yeni Jumpy bu özelliği ile işletim giderlerini de düşürüyor. Yalnızca 1666 kg boş ağırlığa sahip olan bu model kıvrak ve rahat kullanımlı ticari araç tercihi olanlara hitap ediyor.

Motor Seçenekleri ve Performans Değerleri

Yeni Jumpy Panelvan’da 2.0 BlueHDI turbo dizel motor ile birlikte sunulyor. 120 HP güce ve 340 Nm tork değerlerine sahip 16 supaplı bu motor sahip olduğu Start&Stop teknolojisi ile 100 km’de yalnızca 5.3 litre yakıt tüketimi ve 139 gr/km emisyon değerlerine sahip. Maksimum olarak 170 km/s hıza erişen bu model 0-100 km/s hızlanmasını ise 12.6 saniyede gerçekleştirmektedir.

2017 Citroen Jumpy Panelvan
2017 Citroen Jumpy Panelvan

Güvenlik Özellikleri

Yeni Jumpy Panelvan’da güvenlik donanımları da güncellendi. Bu modelde standart olarak sunulan güvenlik donanımları arasında; ABS, EBA (Acil Fren Destek Sistemi), EBD (Elektronik Fren Güç Dağılımı), ESP (Elektronik Stabilite Programı), ASR (Antipatinaj Sistemi), Yokuş kalkış desteği (Hill Holder), lastik basınç uyarı sistemi, sürücü ve ön yolcu havayastığı, aktif gergili ve kuvvet sınırlayıcılı emniyet kemerleri, hareket halinde kapıların otomatik kilitlenmesi ile kabin ve yük bölümünün ayrı kilitlenmesi yer alıyor.

2017 Citroen Jumpy Panelvan Türkiye Fiyatı

Türkiye pazarında satışa sunulan bu hafif ticari araç modeli 81.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu