HaberlerLexusYeni Araba Modelleri

2017 Lexus LC Modelinin Üretimine Start Verildi

Japon lüks otomobil üreticisi Lexus, yeni süper coupe modeli olan LC modelinin üretimine Avrupa pazarına girmek üzere başlıyor.  

Lexus, LC modelinin üretimine Japonya’daki fabrikasında başlıyor. Lexus’ın süper coupe modeli olan LC ilk aşamada Avrupa pazarında satışa çıkacak. Son olarak markanın ikonik modellerinden bir tanesi olan LFA modelinin üretiminin yapıldığı Japonya’daki Motomachi fabrikasında, yeni LC modelinin üretimi için özel bir hat oluşturuldu.

LC’nin üretiminde uzun yıllardır görev alan Takumi ustalarından meydana gelen bir ekip çalışacak. Lexus’ın el yapımı ikonik modeli olan LFA ile aynı fabrikada üretilecek olan LC modeli için oluşturulan özel hatta yüksek teknolojilerden faydalanılarak üretim yapılacak. Söz konusu teknolojiler arasında kompozit malzemelerin kullanımı da yer alıyor. Bu malzemelerin kullanılması LC modelinin ağırlığını mümkün olduğunca azaltılmasına yardımcı olacak.

2017 lexus lc
2017 Lexus LC Çıkış Tarihi

2017 Lexus LC modeli ilk aşamada Avrupa pazarında satışa çıkarılacak. Piyasaya çıkarılma tarihi ise 2017 Ağustos olarak planlandı. Türkiye’de ise önümüzdeki seneden itibaren satışa çıkması bekleniyor.

2017 Lexus LC Modeline Genel Bir Bakış

LC modelinin iki farklı versiyonu olacak. Bunlardan bir tanesi V8 benzinli LC500 versiyonu 10 ileri otomatik şanzıman ile birlikte gelecek. LC 500h versiyonu ise yeni nesil bir hibrit teknolojisiyle donatılacak.10 ileri otomatik şanzıman bir lüks otomobilde ilk kez kullanılmış olacak. Her iki versiyon da üstün dizayn ve mühendislik ürünü olacak. Bunun bir sonucu olarak LC 500 modeli 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 4.5 saniyede gerçekleştirebilecek

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu