Araba FiyatlarıFoto GaleriHaberlerLotusYeni Araba Modelleri

2017 Lotus Exige Sport 380 Özellikler ve Fiyat

Ürettiği lüks araçlar ve aerodinamik spor modelleriyle birçok kişinin beğenisini kazanan Lotus, 2017 Lotus Exige Sport 380 modelini yeniliyor.

Daha hafif, daha güçlü ve daha hızlı olarak üretimi yapılan 2017 Lotus Exige Sport 380, mühendislerin detaylı çalışmalarıyla birlikte sürücülerinin yol performanslarını arttırıyorlar. Aracın dış kısmında kullanılan karbon fiber malzeme rüzgarın direncini kırarak yüksek hız zamanlarında aracın salllanmasını önleyici bir etkide bulunuyor. Araç tasarımıyla ön plana çıkıyor. Sahip olduğu jantlarlar klas tasarımı tamamlanan bu aracın iç mekanında ise sadelik ön planda tutuldu. arış koltukları, manuel klima, ana fonksiyon tuşları gibi birçok özelliklere sahip bu model 2017 yılının gözdelerinden olması bekleniyor.

Teknik Özellikler

Kaput kısmında 3,5 litrelik şarj özellikleri bulunan V6 motoruna sahip bu aracın ayrıca 375 beygir, 410 NM tork güç üreten bir motoru ile beraber istediğiniz gibi sürüş konforununa sahip olabileceksiniz. 6 ileri manuel vites şanzımana sahip olan aracın boş ağırlığı ise 1066 kilogram olduğu belli oldu. Hafif olmasından da yardımıyla 0’dan, 100 km’ye çıkması sadece 3,7 saniye tutuyor. Aracın maksimum ulaştığı hız ise 286 km olup sahip olduğu 2 adet Race ve Sport adlarında mod bulunmaktadır. 48 litrelik yakıt tankına sahip bu model şehir içi 14,1 LT, şehir dışı ise 8,3 litre civarı yakıt tüketimi yapmaktadır.

Fiyat

Ülkemiz de çok da tercih edilmese de Avrupa’da oldukça popüler olan bu aracın fiyatı hakkında ise henüz net bir bilgi ortaya çıkmamış olmakla beraber, ilerleyen günlerde netlik kazanacağı öngörülüyor.

2017 LOTUS EXİGE SPORT 380 FOTO GALERİ

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu