Araba FiyatlarıFoto GaleriHaberlerMazdaYeni Araba Modelleri

2017 Mazda CX-5 SUV Detaylar ve Türkiye Fiyatı

Mazda, sitemizde detaylarını paylaştığımız Mazda 6 modelinin ardından, 2016 Los Angeles Auto Show’da yeni kasa CX-5 modelinin tanıtımını yaptı. İlk üretimi 2012 yılında gerçekleşen Mazda CX-5 yollara çıkışının ardından 4 yıl içerisinde birçok kez tasarım ödülü aldı. 2016 yılı sonunda araca makyajlama yapan Mazda, bu modele kazandırdığı daha keskin hatlar sayesinde daha dinamik bir görüntüye kavuşturdu. Önceki versiyona göre tasarım olarak bir hayli değişen bu aracın ön tampon yapısı, ızgara, yan aynalar, yan etekler, arka tampon ve bagaj üstü spoylerda yapılan değişiklikler ile dikkat çekici bir görünüme kavuştu.

Buna ek olarak A ve B sütunlarındaki çelik malzemenin dayanıklılık konusunda kalitesi yükselilen aracın iç mekanında ise yine bir çok değişim yapılmıştır. 225/55 R19 lastik tipi kullanılan bu araçta jant büyüklüğü ise 19 inçtir. Kokpit kısmında ise 7 inçlik ekran yerine 4.6 inçlik yeni ünite konuldu. İç mekanda sadeleştirilme yapılan modelde tuş fazlalığının bir hayli azaltılmaya çalışıldığı belli oluyor. Ses sitemi olarak 10 hoparlörlü BOSE kullanılan araçta güvenlik sistemleri de dikkat çekmektedir. Trafik işaretlerini algılama sistemi, öndeki aracı takip ve otomatik frenleme gibi sistemlerin yanı sıra güvenlik için sadece araç içindekiler değil, yayalarda düşünülerek muhtemel bir yayaya çarpma durumunda ön tamponda kullanılan malzeme sayesinde yayanın alabileceği hasar minimum seviyeye indirilmeye çalışılmıştır.

Teknik olarak önceki modelde 2700 mm olan dingil mesafesine dokunulmamış ve aynı bırakılmıştır. Uzunluk önceki versiyona göre 10 mm kısalmış ve 4545 mm olmuştur. Genişlik ise 1840 mm ile önceki versiyonla aynı kalırken yükseklik 20 mm artmış ve 1690 mm olmuştur. Bagaj hacmi ise iki litre arttırılarak 505 litreye çıkarılmıştır. Motor opsiyonları olarak 2.0 litre 165 ps ve 2.5 litre 195 ps olarak 2 çeşit SKYACTIV-G benzinli ünite, .2 litre hacimde 150 ps ve 175 ps olmak üzere iki çeşit dizel üniteler kullanılmıştır. Motorlar Avrupa pazarı için 2.5 litre 195 ps versiyonunun gücü +3ps arttırılarak satışa sunulmuştur. Türkiye’ de şuan 153 bin TL civarında olan yenilenmemiş modelin, 2017 model versiyonu büyük ihtimalle 160 bin TL dolaylarından başlayan fiyatlar ile satışa sunulacaktır

 

. MAZDA 6’NIN YENİ VERSİYONU: ÖZELLİKLER VE FİYAT

2017 MAZDA CX-5 SUV FOTO GALERİ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu