HaberlerMercedesYeni Araba Modelleri

2017 Mercedes GLA Türkiye’de Satışa Çıktı! – Özellikleri ve Fiyatı

İlk defa 2013 yılında üretimine başlanan ve Mercedes-Benz’in ilk kompakt SUV modeli olma özelliğini taşıyan GLA, Mayıs 2017 itibarıyla Türkiye’de satışa sunulan modeller arasında yerini aldı

İlk üretimine 2013 yılında başlanan Mercedes’in ilk kompakt SUV modeli olan GLA, yenilenen yüzüyle Türkiye pazarında satışa sunuldu. Standart süspansiyona ek olarak GLA’da AMG tasarım konsepti ile birlikte opsiyonel olarak daha alçak bir sportif süspansiyon da seçenek olarak sunuluyor. Yine opsiyonel olarak off-road-konforlu süspansiyon ise 30 mm daha yüksek bir gövde sunuyor.

LED yüksek performanslı farlar Türkiye pazarında standart olarak sunuluyor. Bu farlar bugüne kadar bu modelde kullanılan Bi-Xenon farlarının yerine geldi. Neredeyse gün ışığı kadar aydınlatma kapasitesi olan bu LED farlar, bu sayede gece sürüşlerinde gözlerin daha az rahatsız olmasını sağlıyor. Öte yandan bu aydınlatma gücüne ek olarak LED farlar Xenon farlara kıyasla %60 enerji tasarrufu da sağlıyor. Bu farlar ile birlikte Mercedes bu modeli için araç ömrü süresince ampul değişimine ihtiyaç olunmayacağını vaat ediyor.

2017 Mercedes GLA Güvenlik Özellikleri

”Güvenlik” imajını yıllardır Volvo sahiplenmesine rağmen Mercedes-Benz her zaman olduğu gibi bu modelinde de güvenlik özelliklerini ön planda tutuyor. Bunu yaparken de son nesin teknolojiler kullanıyor. Aktif Fren Yardımcısı özelliğinin standart olarak sunulduğu yeni kasa GLA modelinde bu sistem sürücülerin ve yolcuların güvenliğini arttırıcı bir özelliğe sahip. Bu sistem sayesinde seyir halindeyken öndeki araca güvenlik sınırını aşan bir yaklaşma olduğunda sürücü uyarılıyor ve dahası gerekirse fren gücü desteği de veriliyor. Yani eğer bu sistem sürücünün uyarıya bir tepki vermemesi ya da tepkisinin gecikmesi halinde bu durumu algılıyor ve aktif hale gelerek çarpışmayı önlemek ya da çarpışmanın şiddetini azaltmak üzere otonom olarak kısmi frenleme yapıyor.

Öte yandan 2017 Mercedes GLA modelinde “ATTENTION ASSIST” de standart olarak sunulan özellikler arasında yer alıyor. Bu sistem ise sürücünün direksiyon hareketlerini takip ediyor. Direksiyon hareketlerinden yola çıkarak da sürücünün yorgunluk seviyesini tespit ediyor. Yorgunluk seviyesinin belli bir sınırı aşması durumunda ise sürücüyü olası uykuya dalma gibi durumlara karşı uyarıyor.

2017 Mercedes GLA Türkiye Fiyat Listesi

Yeni Mercedes GLADonanımFiyat
Mercedes GLA 200 7G-DCTComfort185.200 TL
Mercedes GLA 200 7G-DCTUrban198.000 TL
Mercedes GLA 200 7G-DCTAMG217.800 TL
Mercedes GLA 180 d 7G-DCTComfort206.400 TL
Mercedes GLA 180 d 7G-DCTUrban219.300 TL
Mercedes GLA 180 d 7G-DCTAMG239.200 TL

2018 Model Mercedes GLA Modeli Hakkında Detaylara Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu