HaberlerOpel

2017 Opel Insignia Lüks Otomobilseverlerin İlgi Odağı Olması Bekleniyor

Opel, yenilenen Insignia’da geliştirilen kalite ve teknolojinin premium rakiplerinin müşterilerini cezbedeceğini düşünüyor.

Yeni kasa Insignia’da birçok teknik ve donanımsal iyileştirilmeler ve yenilikler yapıldı. Bunlar arasında head-up display sanal kontrol paneli, yarı otonom şerit koruma asistanı, yaya korumasını kolaylaştıracak özel kaput ve wifi erişim noktası işlevi ile birlikte yeni IntelliLink multimedya sisteminin yer aldığı söylenebilir. Yakın zamanda yapılan Cenevre Otomobil Fuarı’nda konuşan Insignia mühendisi Andreas Zipser, “Alıcılar bu arabanın stil, işlevsellik ve özellikler açısından sunduklarına bakarsa ve ödeyecekleri fiyatla karşılaştırırsa bunun iyi bir alternatif olduğunu düşünürler” şeklinde konuştu. Bu da markanın hedefinin premimum sınıfta yer alan rakiplerinin müşterilerini cezbetmek olduğunu gösteriyor.
________________________________________________________________________________________________________________
2017 Opel Insignia modelinin fiyat listesi, özellikleri, foto galerisi ve daha birçok detayına ulaşmak için TIKLAYINIZ.
________________________________________________________________________________________________________________

Yeni platform, yerini alan Epsilon 1 platformundan daha uzun, böylece yolcular için kabinde daha fazla yer kalıyor. Bir Opel sözcüsü, “İlk Insignia’daki arka yolcular için alanın yetersiz olduğuna dair eleştirilere yanıt verdik” diyor. Insignia Sports Tourer’in uzunluğunun 80mm artarak 4986 mm’e çıkması, HB versiyonun 55 mm daha uzun olması otomobili uzunluk bakımından rakipleri arasında yer alan Mercedes-Benz E-Serisi ve Audi A6’nın station versiyonlarından daha öne çıkarıyor . Bir bakıma Opel sözcüsünün belirttiği gibi yapılan eleştirilere yönelik bir iyileştirme yapılmış olundu.

Opel ayrıca Insignia’nın yakıt tüketiminin, Dünya Çapında Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) temel alınarak önceki modelin yakıt tüketiminden ortalama yüzde 3 daha fazla yakıt tasarrufu sağladığını belirtti.

Opel CEO’su Karl-Thomas Neumann, Cenevre’deki yapılan tanıtımda Insignia’yı marka için “gerçek bir amiral gemisi” olduğunu belirtti.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu