Foto GaleriPeugeotYeni Araba Modelleri

2017 Peugeot Instinct Concept Fiyat ve Özellikler

Peugeot yetkilileri, Instinct Concept modelini ”Özgürlük” kelimesinden yola çıkılarak tasarlandığını belirtiyor. İşte Peugeot Instinct Concept modelinin özellikleri ve fiyatı…

Özgürlük kelimesi baz alınarak tasarımı yapılan Peugeot Instinct Concept sürüş modunu seçme ve hareket özgürlüğü sunuyor. Otonom sürüş özelliği ile üretilen Peugeot Instinct Concept sürüş keyfi açısından yüksek bir marka vaadi sunuyor. Son zamanlarda birçok marka otonom sürüş özelliğiyle donatılan modeller tasarlamaya başladı ve görünen o ki otomotiv sektörünün yeni bir devrimi olacak bu özellik. Ancak gelecekte bu özelliğe sahip olmaktan ziyade nasıl sunulacağı araç seçimlerinde belirleyici faktör olarak ön plana çıkacak.

2017 Peugeot Instinct Concept İle Bir İlk

Bir otomobil ilk kez kullanıcısının veri bulutu ile bağlantı kurmasını sağlayan Samsung “ARTIK Cloud” nesnelerin internet (I.o.T) platformuyla donatılıyor. Mobilite kavramını farklı bir boyuta taşıyan Peugeot Instinct Concept bağlanabilirlik özelliğe sahip her marka/model akıllı cihaz ile yüksek derecede bir uyum içerisinde çalışabiliyor. Araç  sahip olduğu özellik sayesinde, kullanıcının akıllı telefonu, akıllı saati veya evdeki akıllı otomasyon sistemindeki veriyi entegre edebiliyor. Ev, ofis veya eğlence için bir dizi yeni kullanım özelliklere de sahip olan Peugeot Instinct Concept, sahibine günlük yaşamını kolay bir şekilde yerine getirme şansı veriyor.

2017 Peugeot Instinct Concept Sürüş Modları

Peugeot Instinct Concept iki farklı aktif sürüş modu (Drive Boost or Drive Relax) ve iki farklı otonom sürüş modu (Autonomous Sharp or Autonomous Soft) olmak üzere toplamda 4 farklı sürüş modu sunuyor. Uyarlanabilir i-Cockpit özelliği sayesinde otonom sürüş özelliğiyle donatılan aracın görevlerini yerine getirmek üzere yolcu kabininin yeni bir yorumunu yapıyor. Ekran arayüzleri, seçilen sürüş moduna veya kullanıcı profiline göre sürüş öncesinde, esnasında ve sonrasında yapılandırılabilir özelliğe sahip. Sürücü, Peugeot Instinct Concept’in kontrolünü her koşulda sağlayabiliyor. Otonom sürüş modunda sürücü orta konsoldaki i-Device üzerinden araca komut verebiliyor veya araca manevra yaptırabiliyor.

Peugeot Instinct Concept tasarlanırken doğadan ve insanlardan ilham alındı. İnsanlar kendi çevrelerinden öğrendikleriyle yaşamlarını şekillendiriyor. Peugeot Instinct Concept de benzer şekilde kullanıcının profilini oluşturmak için derin öğrenme teknolojisini kullanıyor. Nesnelerin interneti altyapısı sunan Samsung “ARTIK Cloud” her gün kullanılan akıllı cihazlarla bağlantı kuruyor ve veriler topluyor. Söz konusu veriler akıllı saat, akıllı telefon ve sosyal medya üzerinden toplanıyor. Sistem ayrıca akıllı televizyon, audio streaming, akıllı ev çözümleri, bilgisayar ve diğer cihazlara erişim sağlamak üzere eve bağlanabiliyor. Her gün kullanıcı ile birlikte olan ve düzenli olarak kullandığı güzergahları veya en sevdiği yerlere nasıl gittiğini bilen otomobil de oldukça değerli bir bilgi kaynağı.

2017 Peugeot Instinct Concept Fiyat

Fiyat konusunda henüz net bir bilgi bulunmamaktadır. Fiyat ile ilgili tahminler ortaya çıktığında içeriğimiz güncellenecektir.

2017 PEUGEOT INSTINCT FOTO GALERİ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu