Araba FiyatlarıSeatYeni Araba Modelleri

2017 SEAT Arona Özellikler ve Fiyat

Barcelona’da yapılan bir etkinlikle tanıtımı gerçekleştirilen 2017 SEAT Arona, yenilenen haliyle yollara çıkmaya hazırlanıyor. İşte yeni kasa Arona modelinin fiyatı ve özellikleri…

Tanıtımı Barcelona’da organize edilen özel bir etkinlikle gerçekleştirilen yeni SEAT Arona, yeni yüzüyle iddialı bir şekilde geliyor. Arona, son zamanlarda tanıtılan küçük crossover modeller arasında en iyi olarak gösteriliyor.

Hyundai’nin Kona modeline ve Kia’nın Stonic modelini tanıtmasının hemen ardından tanıtımı yapılan bu modelin tasarımını incelediğimizde SEAT Ateca’dan izler olduğunu görebiliyor.

2017 SEAT Arona
2017 SEAT Arona

Üretimi MQB A0 platformu üzerinde yapılan bu model, SEAT Ibıza modelinden 79 mm daha uzun (4140 mm), ve 99 mm daha yüksek olarak geliyor. Böylelikle yeni Arona modelinde kardeşi Ibıza modeline kıyasla daha geniş bir iç hacim sunuluyor. Bu da yolcular için daha ferah ve rahat bir iç atmosfer anlamına geliyor. Diğer yandan iç hacmin geniş tutulduğu bu modelde 400 litrelik bagaj hacmi sunuluyor.

2017 SEAT Arona
2017 SEAT Arona

Yeni kasa SEAT Arona modelinde otomotiv sektöründe günümüzün trendine uygun olarak birçok kişiselleştirme seçeneği sunuluyor. Toplam olarak 68 farklı renk kombinasyonunun yapılabileceği bu modelin iç mekanında da benzer şekilde kişiselleştirme şansı yüksek olacak.

2017 SEAT Arona Motor Seçenekleri

Yeni SEAT Arona, kaputunun altında 1.0 litrelik üç silindirli TSI motor, sunulacak motor seçeneklerinden bir tanesi olacak. Bu motorda ilk aşamada 95 HP ve 115 HP’lik iki versiyon sunulacak. Motor seçenekleri arasında 150 HP güç üretme kapasitesine sahip dört silindirli bir benzinli motora da yer verilecek.

2017 SEAT Arona
2017 SEAT Arona

Bu motor seçeneklerine ek olarak dizel cephesinde ise 1.6 litrelik TDI motorun 95 HP ve 115 HP olmak üzere iki farklı versiyonu SEAT müşterilerine sunulacak. Ayrıca, yeni SEAT Arona modelinde yeni kasa Polo modelinde de yer verilecek doğalgaz sistemine sahip 1.0 TGI adlı 90 HP güç üretme kapasitesine sahip motor da sunulacak.

Yeni Seat Arona Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Renault Captur, Opel Mokka, Nissan Juke, Peugeot 2008, Fiat 500 ve Ssangyong Tivoli gibi segmentinde birçok rakibi ile mücadele edecek yeni Seat Arona çıkış tarihinin 2017 yılının son çeyreğinde olması beklenmektedir. Fiyatlandırmada yoğun mücadelinin olduğu segmentindeki rekabet koşullarını göz önünde bulundurulacak Seat Arona’nın fiyatının yeni Opel Mokka fiyat listesinin düzeyine yakın olması öngörülüyor.

2017 SEAT ARONA FOTO GALERİ

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu