SeatYeni Araba Modelleri

2017 Seat Ateca FR Barcelona’da Tanıtılıyor

SEAT’ın ilk SUV modeli olan Ateca modelinin FR versiyonu, dünya prömiyerini Barcelona’da gerçekleştirilecek olan otomobil fuarında yapacak.

SEAT Ateca modelinin yeni üyesi olan Ateca FR, 11-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Barcelona Uluslararası Otomobil Fuarı Automobile Barcelona’da görücüye çıkıyor. Şu anda Ateca serisinde var olan Reference, Style ve XCellence donanımlarına ek olarak gelecek bu yeni üye XCellence modelinde olduğu gibi yüksek donanım özellikleriyle donatıldı. Tasarım olarak ise daha dinamik ve sportif bir görünüme sahip olan Ateca FR versiyonuna bakıldığında, donanımsal özellikleriyle benzediği XCellence modelinden farklı olarak ön ve arka kısımlarda yer alan FR logosu ve siyah tavan rayları sayılabilir. Ön taraftaysa bu yeni modele özgü olarak siyah renk ön izgara ve kasayla aynı renge sahip tamponlar yer alıyor. Aynı şekilde ön taraftaki LED sis farları da FR modeline özgü bir anlayışla tasarlanmış.

2017-seat-ateca-fr-2

SEAT’ın Araştırma ve Geliştirme’den sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Matthias Rabe, Ateca’nın sunduğu zengin teknolojik imkanların üzerine FR versiyonu ile sportif bir özellik de eklediklerini belirtti. Matthias Rabe, “İlk SUV modelimiz olan Ateca, yeni FR versiyonu ile çevik ve keskin yol tutuşu özelliklerine, şimdi Progresif Direksiyon Sistemini de ekleyerek dinamik ve keyifli bir sürüş vaat ediyor” şeklinde konuştu.

2017-seat-ateca-fr-1

Tasarım

Yan profilden incelendiğinde, FR versiyonunun karakteristik özellikleri olarak 18 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, arka spoyler ve FR versiyonuna özel hazırlanan arka tamponlar dikkat çekiyor. İç tasarımda ise üzerinde FR logosu yer alan alüminyum kapı eşik kaplamaları ön kapılar açıldığında hemen dikkat çekiyor. Alüminyum pedallar ve multi fonksiyonlu deri sportif direksiyon üzerine işlenmiş siyah FR logosu ise aracın sportif görünümünü pekiştiriyor. Standart olarak sunulan spor Alcantara® döşeme ile direksiyon ve koltuklarda bulunan kırmızı dikişler SEAT Ateca FR’ın öne çıkan tasarımsal detaylar olarak dikkat çekiyor. Ek olarak, yine sadece FR versiyona özgü bir tasarıma sahip tavan ve kapı çıtalarında yer alan siyah renkli zarif detaylar iç mekana lüks ve zarif bir dokunuş katıyor.

2017-seat-ateca-fr-3

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu