HaberlerSkodaYeni Araba Modelleri

2017 Skoda Octavia RS 245: En Güçlü Octavia Tanıtıldı

Bugüne kadar seri olarak üretilen Octavia modeller arasında en güçlü versiyon olma özelliğini taşıyan RS 245 modelinin tanıtımı yapıldı. 

Çek otomotiv firması Skoda, İtalya’da organize edilen en güçlü Octavia versiyonu olma özelliğine sahip 2017 Octavia RS 245 modelinin tanıtımını yaptı. Yenilenen haliyle gücünü daha da arttırarak 245 PS’e çıkan Octavia RS 245, Türkiye pazarı için de temin edilebilecek. Türkiye pazarına direk olarak girmeyecek bu modelin sipariş sayısı üzerinden ithalatı yapılabilecek. Octavia RS 245, Sedan ve Combi kasa tipleri ile birlikte sunuluyor.

Yeni halinde Octavia RS 245 modelinde parçalı far formu aynen kullanıldı. Modelde siyah çerçeveli ve ”RS” logolu radyatör ızgarası dikkatleri çekerken ön tamponda ise kalın yatay çizgiler kendisini belli ediyor. Bal peteği desenli siyah ve geniş ızgaralar bu modelin sportif ve dinamik havasını güçlendirici bir etki gösteriyor. Tamamen yenilenen ve full LED teknolojili adaptif ön farlar standart olarak sunulurken; sis lambaları, sinyaller ve plaka aydınlatma lambaları da LED teknolojiye sahip.

2017 skoda octavia rs 2454
İç mekanın geniş tutulduğu bu model sportif bir ”aile otomobili” olma özelliğini sürdürüyor. İç hacminin genişliğine ek olarak bagaj hacmi de geniş tutulan bu modelde Octavia RS Sedan 568 litre (arka koltuklar yatırıldığında 1.552 litre) bagaj kapasitesine sahipken; Combi versiyonda ise 588 litre olan bagaj hacmi koltuklar yatırıldığında 1.718 litre kapasiteye kadar çıkıyor. Kaliteli malzemelerle donatılan iç mekanda Alcatara döşemeli spor koltuklar, koltuklardaki ”RS” logoları, elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, kırmızı ve gri dikişler dikkat çeken özellikler olarak öne çıkıyor.

2017 skoda octavia rs 2457

Çok fonksiyonlu deri direksiyon simidinin yer aldığı bu modelde opsiyonel olarak ısıtmalı direksiyon simidi satın alınabiliyor. Diğer yandan bu direksiyon simidinden radyo ve telefona direktif vermek mümkün oluyor. LED iç aydınlatma ışıkların da ise 10 farklı renk opsiyonu ile araç sahibine iç mekanı kişiselleştirme şansı veriyor. ‘‘Amudsen” eğlence sistemi ise arabada kesintisiz wi-fi bağlantısı sağlıyor.

Şasi yapısı sayesinde normal Octavia’ya kıyasla gövdesi 15 mm daha alçak olan Octavia RS, yerine geldiği versiyona kıyasla 30 mm daha geniş arka iz açıklığı ile geliyor. Standart olarak siyah alaşımlı 19 inçlik jantların sunulduğu bu modelde ESC denge sistemi ve Dinamik Şasi Kontrol (DCC) gibi donanımlar sayesinde virajlardan çımak daha güvenli bir hale geliyor.

2017 skoda octavia rs 245 2
2017 Soda Octavia RS 245 modelinde güvenlik özellikleri de geliştirildi. Güvenliği arttırıcı donanımlar olarak Şehiriçi Acil Frenleme fonksiyonlu Ön Bölge Asistanı, Yaya Koruma sistemi, Kör Nokta Uyarısı, Arka Trafik Uyarısı, Adaptif Hız Sabitleyici (ACC), Şerit Takip Asistanı, Yorgunluk Tespit Sistemi, Çoklu Çarpışma Önleyici, Trafik İşaretleri Tanıma sistemi güvenlik donanımları ön plana çıkıyor.

2017 SKODA OCTAVIA RS 245 FOTO GALERİ

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu