Foto GaleriSkodaYeni Araba Modelleri

2017 Skoda Rapid ve Rapid Spaceback Fiyat ve Özellikler

Skoda, Rapid ve Rapid Spaceback modellerini yenileyip, şık tasarımı uygun fiyatla birleştirerek ailelerin gözde modellerinden bir tanesi oldu.

Skoda Rapid ailesi yeni aydınlatma sistemleri ile donatıldı. Böylelikle model yolcular için daha fazla güven sağlıyor. Eklenen WLAN hotspot özelliği sayesinde yolcular her zaman çevrimiçi olabiliyor. Yeni kasa Skoda Rapid modellerinde motor seçeneği olarak ise hem verimli hem de düşük emisyon salınımlı motor tipi sunuluyor. Skoda Fabia ve Skoda Octavia modelleri arasında konumlandırılan yeni kasa Skoda Rapid ve Skoda Rapid Spaceback ferah iç mekanıyla da ailelerin tercih sebeplerinden bir tanesini sunmuş oluyor.


Tasarım

Yeni kasa Skoda Rapid modelinde ön tarafa görsel zenginlik kazandırıldı. Yenilenen sis farları tamponun yeniden dizayn edilen alt kısmında parlayarak dikkatleri çekiyor. Dar bir krom şerit  ışıkları birbirine bağlıyor ve daha geniş görünümlü bir görünüm sağlıyor. Farklı C şeklindeki arka lambalarda siyah renklendirilmiş kapaklar (isteğe bağlı olarak SKODA RAPID LED teknolojisi) aracın arka kısmına ise daha sportif bir görünüm veriyor. Yeni kasa Skoda Rapid Spaceback’in tasarımında ise arka kısımda genişletilmiş cam dikkat çekiyor. Buna ek olarak geniş bagaj kapağı bu görüntüyü tamamlar nitelikte olup bagaj bölmesini daha rahat kullanmanızı sağlıyor.

Yeni Akıllı Işıklar

Skoda Rapid ve Skoda Rapid Spaceback’in ana farları şimdi bi-xenon sistemi ile donatıldı ve  gündüz farları LED teknolojisi kullanıyor. Kontak ile gündüz farları etkin hale getirilirken, Skoda Rapid’in yeni aydınlatma sistemi bir sensör sayesinde ışık koşullarını ölçülerek farların otomatik olarak açılmasını ve kapatılmasını sağlıyor. Bu hem alacakaranlık hem de tünellerde yapılan sürüşler için geçerlidir. Uzun far yardımcısı daima yolun en iyi şekilde aydınlatılmasını sağlayarak güvenliği arttırıcı bir unsur olarak öne çıkıyor. Karanlıkta ve 60 km/saat’in üzerindeki hızlarda, sensör ön taraftan gelen araçları (400 metrelik bir mesafeye kadar) ve gelecek trafiği (1.000 metreye kadar) tespit ederek ışıkları duruma uygun bir şekilde ayarlıyor.

İç Mekan

Yenilenen Skoda Rapid ve Skoda Rapid Spaceback’in iç kısmında tasarım olarak birçok değişikliğe gidildi. Otomobilin kapı iç bölümleri, kontrol paneli, havalandırma kanalları ve klima sisteminin kontrol ünitelerinin tasarımı yeniden yapıldı.

Moto Seçenekleri

Skoda Rapid model ailesindeki güncellemenin bir parçası olarak, Skoda Rapid ve Skoda Rapid Spaceback için 1.0 litrelik bir TSI motoru artık mevcut bulunmaktadır.

1,0 TSI 70 kW (95 PS), 187 km/s en yüksek hız, 11,0 sn’de 0 – 100 km / saat, tüketim kombine 4,4 l / 100 km, CO2 101 g / km
1,0 TSI 81 kW (110 PS), 200 km/saat en yüksek hız, 9,8 saniyede 0 – 100 km / h, tüketim 4,5 l / 100 km, CO2 104 g / km.

Skoda Rapid’in yeni benzinli motoru, birçok avantajı bir sunuyor: Kompakt tasarım ve alüminyum krank kutusu sayesinde, daha önce kullanılan 1.2 litrelik motordan on kilogram daha hafif ve sessizce çalışıyor. Bu sayede ağırlığı azaltırken yakıt tasarrufunu arttırıp CO2 emisyonlarını azaltmaya yardımcı oluyor.

Multimedya ve Navigasyon

Skoda Rapid ve Skoda Rapid Spaceback ‘in müzik ve navigasyon sistemleri, ikinci nesil modüler bilgi-eğlence setine dayanıyor. SKODA surround sistem, Bluetooth eller serbest kiti ve Apple uyumlu USB girişi gibi özellikler standart olarak sunuluyor veya seçenekler halinde sunuluyor. Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLinkTM ve SmartGate standartlarını destekleyen akıllı telefon arabirimi SmartLink +, Skoda Rapid ekranında da kullanılabilir.

Güvenlik Sistemleri

Skoda Rapid ve Skoda Rapid Spaceback, geniş bir güvenlik sistemi yelpazesini yenileyerek ileri derecede güvenlik sunmaya devam ediyor: Elektronik stabilizasyon kontrolü ESC ve sürekli bir lastik basıncı denetimi gibi özellikler tüm versiyonlar için standart olarak sunuluyor. Diğer yandan, kaza durumunda aracın sürekli yuvarlanmasını önleyerek çoklu çarpışma riskini azaltan çoklu çarpışma freni yer alıyor. Yorgunluk tespiti ve Ön Acil Yardım gibi şehirdeki acil durum frenleme işlevi de dahil olmak üzere modern yardım sistemleri, her iki model de bulunmaktadır. Entegre viraj lambası ve Hill-Climb Assist’li sis lambaları gibi isteğe bağlı özellikler, etkin güvenlik seviyesini arttırıyor. Ön ve arka park mesafesi kontrolü konfor ve güvenliği sağlıyor. Yan ve baş bölgedeki altı hava yastığının yanı sıra standart olarak kemer gerdiricileri olan yükseklik ayarlı üç noktalı emniyet kemerleri gibi pasif güvenlik sistemleri olası kazalara karşı yolcuların güvenliğini arttıran unsurlardan bir tanesi olarak öne çıkıyor.

2017 Skoda Rapid Modellerinin Fiyat Listesi

Skoda Rapid Fiyat ListesiAmbitionStyle
1.2 TSI Green Tec Manuel / 90 PS60,800   TRY
1.2 TSI Green Tec DSG / 90 PS73,600   TRY
1.2 TSI Green Tec Manuel / 110 PS68,100   TRY
1.4 TSI Green Tec DSG / 125 PS77,300   TRY
1.4 TDI CR Green Tec Manuel / 90 PS69,400   TRY
1.4 TDI CR Green Tec DSG / 90 PS77,300   TRY82,800   TRY
1.6 TDI CR Green Tec Manuel / 115 PS79,500   TRY

2017 SKODA RAPID FOTO GALERİ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu