HaberlerVolkswagenYeni Araba Modelleri

2017 Volkswagen Polo Görüntülendi

Yakın zamanda kamuflajlı olarak görüntülenen Volkswagen Polo bu sefer kamuflajsz olarak kameralara yansıdı. Yenilenen haliyle Polo’da dış tasarımda ilk dikkat çeken şey far yapılarındaki yenilenme. Yenilenen farlar daha ince ve sivri bir forma girmiş. Selefinde üç parçadan oluşan ızgara ise iki parçalı olarak tasarlanmış. Sis farlarının da inceltilmeye gidildiği yeni kasa Polo yeni çizgileriyle daha sert bir görünüme büründü.

2017 vw polo
Arka kısımda da değişiklikler görülüyor. Selefinde stop lambaları kare formundaydı. Makyajlı halindeyse stop lambaları köşeli olmaktan çıkmış, daha oval bir şekle bürünmüş. Ek olarak arka kısma dığru C sütunundan itibaren eğim gözüküyor.

İç tasarımla ilgili şu an için çok net bilgiler yok. Ancak iç tasarımda da değişikliklere gidileceği aşikar. Nitekim kokpit tasarımının yenilenmesi, yeni multimedya sistemi, otomatik park pilotu gibi özelliklerin gelmesi öngörülüyor.

2017 vw polo
Motor seçeneklerinde ise selefinde değişiklikler yapıldığından büyük süprizler yapılması beklenmiyor. 1.0 litrelik 3 silindirli atmosferik motorun 65 ve 75 PS’lik opsiyonlarıyla gelmesi bekleniyor. Turbo versiyonda ise güç oranları 95 ve 115 PS olacak. Dizel motor kısmındaysa VW tarafından yeni geliştirilen 1.5 litrelik motor olasılıklar arasında gözüküyor.

Resmi Tanıtım Ne Zaman?

Bu yenilenmeyle birlikte 6. neslin yollara çıkacağı 2017 Volkswagen Polo modelinin tanıtımı Eylül ayında organize edilecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapılması büyük ihtimal olarak gözüküyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu