Alfa RomeoYeni Araba Modelleri

2018 Alfa Romeo Stelvio (SUV) Özellikler

2018 Alfa Romeo Stelvio SUV modeli hakkında detaylar belli olmaya başlıyor. Aracın birçok özelliğinin yanı sıra çıkış tarihi gibi detaylar da belli olmaya başladı.

2018 Alfa Romeo Stelvio SUV, Giulia modeli ile aynı platformu paylaşıyor. Fren kaliperleri, kapılar, çamurluklar, ön şok kuleleri ve ön ve arka alt çerçeveler için alimünyum malzeme kullanılıyor. Guilia modeli ile aynı platformu paylaşmasından ötürü Guilia modelinde olduğu gibi daha fazla ağırlık tasarrufu sağlamak için arka traversin parçalarının kompoiztlerle kaplanması bekleniyor. Benzer yapı aynı amaç ile Guilia modelinde de kullanılıyor.

2018-alfa-romeo-stelvio suv

Alfa Romeo’nun SUV modeli olan Stelvio, İtalyan markanın klasik stilini yansıtıyor. Göze çarpan ve agresif yapıda tasarıma sahip olan bu model performansıyla ise bir SUV modelden fazlasını verecek. Nitekim 505 HP güç üreten 2.9 litrelik çift turbo beslemeli V6 motor sayesinde yeni kasa Stelvio park halinden 100 km/s hıza yalnızca 3.9 saniyede çıkacak. Stelvio’nun bir SUV model olduğu göz önünde bulundurulduğunda bunun oldukça iyi bir performans olduğunu anlamak güç değil. Diğer versiyonlarda farklı motor seçeneklerine de yer verileceği bu modelin başlangıç versiyonunun sahip olacağı motor ise 2.0 lt 280 HP güç sağlayan Turbo beslemeli 4 silindirli motor olması öngörülmektedir. Stelvio’da ayrıca 8 ileri otomatik şanzıman ve 4 tekerlektek çekiş sistemlerinin kullanılacak olması ortaya çıkan diğer bilgiler arasında yer alıyor. Motor seçenekleri hakkında şimdilik bilinenler bunlardan ibaret.

2018-alfa-romeo-stelvio suv

İç kısımda ise 6.5 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran standart olarak sunulacak. Buna ek olarak ise opsiyonel olarak 8.8 inçlik olanı da tercih edilebilecek. İç kısımda direksiyon simidinin sol-arka kısmında kırmızı bir ”Marş düğmesi” konumlandırılacak. Geliştirilmiş Apple CarPlay ve Android Auto desteği de yer alacak. Diğer yandan hangi ses sistemi olduğu henüz belli olmamakla birlikte Stelvio modelinde 14 hoparlörlü yüksek kalitede bir ses sistemi sunulacağı ortaya çıkan bilgiler arasında alıyor. Bu ses sistemi ile sürücülere ve yolcuları benzersiz bir ses deneyimi sunmak amaçlanıyor.

2018 Alfa Romeo Stelvio SUV modeli hakkında detaylar belli oldukça içeriğimiz güncellenecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu