Araba FiyatlarıAudiYeni Araba Modelleri

2018 Audi A1 Özellikler ve Fiyat

Gelecek yılın en gözde yeni model arabalarından bir tanesi olması beklenen 2018 yeni kasa Audi A1 modelinin test sürüşleri gerçekleştiriliyor. Test sürüşleri sırasında görüntülenen yeni kasa Audi A1 modelinin tasarım ve donanımları belli olmaya başladı. Geliştirilecek iç mekan teknolojisi ile birlikte daha lüks olacak olan bu model selefine göre biraz daha büyük görüntüye kavuşacak.  Dolayısıyla araç içi genişlik ve ferahlık diz mesafesinin artmasıyla büyüyecek.

Yeni kasa Audi A1 modelinin çizgileri Audi Q2 modelini anımsatıyor. Dış görünümünde gözle görülür farklılıklar olan bu modelde daha sivri farlar, köşeli olması ve daha büyük ızgara yapısıyla agresif bir görünüme kavuşuyor. Edinilen bilgilere göre yeni kasa A1 beş kapılı bir Sportback modeli olarak da müşterilerinin beğenisine çıkabilir. 6.5 inç büyüklüğündeki bilgi-eğlence sistem ekranı daha büyük olan bu araçta geleneksel olarak sunulan analog cihazların yerini ise yüksek tanımlı ekran alacak. Audi A1 ayrıca Virtual Cockpit teknolojisiyle uyumlu olacak şekilde geliştirilecek. Bu özellik selefinde olmamasından dolayı yenilenen A1’in en dikkat çeken yeniliklerinden bir tanesi olacağa benziyor. Üst modellerde ise ayrıca Wi-Fi hotspot teknolojisine de yer verilebilir.

2018 audi a1

Motor Seçenekleri

Audi yetkilileri yeni Audi A1 modelinin hangi motor seçenekleriyle satışa çıkacağı konusunda henüz bir açıklama yapmadı, ancak resmi olmayan ağızlardan alınan bilgilere göre A1, 1.6 dizel motor seçeneğine ek olarak 1.0 litrelik üç silindirli ve 1.4 litrelik dört silindirli benzinli ünitelerle satışa çıkacak. Diğer yandan standart olarak altı ileri manuel şanzıman ile birlikte opsiyonel olarak yedi vitesli DSG otomotik sunulacak.

Tahmini Fiyat

2018 Yeni Kasa Audi’nin 3 kapılı versiyonla piyasaya sürülmesi halinde fiyatının 15.000 euro civarlarında olması beklenmektedir. Sportback modeli olarak sunulması halinde de 500 euro civarında başlangıç fiyatı düşebilir. Ancak Sportback olması halinde üst versiyonların 23.000 euro civarlarına kadar çıkması beklenmektedir.

2017 Model Audi A1 Sportback fiyat listesi için TIKLAYINIZ.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu