2018 Model ArabalarAudi

2018 Audi A7 Özellikler ve Fiyat

2018 Audi A7 modelinin dijital çizimi ve kamuflajlı fotoğrafları ortaya çıktı. Bununla birlikte bu yeni modele dair birçok bilgi de ortaya çıkmaya devam ediyor. 

2017 yılının sonuna doğru tanıtılması beklenen yeni Audi A7 2018 yılı içerisinde piyasaya çıkacak. Halihazırda modele dair birçok bilgi belli olurken diğer yandan bu modelin dijital çizimi ve kamuflajlı fotoğrafları da ortaya çıktı.

Yeni kasa Audi A7 selefine kıyasla daha büyük bir ön panjur, tamponlar ve farlar ile geliyor. Geniş tavan çizgisinin aynen korunacağı bu modelde iç kabinde en yeni Audi teknolojisi kullanılacak. MLB Evo platformu üzerinde üretilecek olan bu modelin yakıt tasarrufu ve performansı daha üst seviyelerde olacak. MLB Evo platformu ayrıca Q7 ve yeni A6 modellerinde de kullanılıyor.

2018 Audi A8
2018 Audi A7

Kamuflajlı olarak görüntülense de tasarımına dair de birtakım öngörüler rahatlıkla yapılabiliyor. Fotoğraflar incelendiğinde yeni modelin selefinden tasarımsal olarak büyük değişikliklere uğramayacağı, tasarımın yüzeysel olarak değiştirileceği söylenebilir.

Tasarımında en belirgin değişikliğin yenilenen ön panjurda olduğu söylenebilir. Yeni farlar ile birlikte bu ön panjur modeli serideki TT ya da A5 gibi diğer modeller ile görsel açıdan daha uyumlu bir hale gelecek. Tavan çizgisi selefi ile benzer olacak fakat arka lambaların gözle görülür bir değişimden geçeceği söylenebilir. İç kabinde ise Audi Virtual Cockpit (sanal kokpit) gibi özelliklerin yenilenmesi bekleniyor.

2018 Audi A8
2018 Audi A7

2018 Audi A7 Motor Seçenekleri

Yeni Audi A7 modelinde 2.0 litrelik TFSI benzinli üniteye ek olarak, benzinli ya da dizel büyük V6 ve V8 motorların sunulması bekleniyor. Diğer yandan fotoğraflarda egzoz borusunun görünmemesi bu bölümün sıradışı bir tasarım ile geleceğinin ya da elektrikli, plug-in hibrit veya benzeri bir versiyon ile geleceğinin göstergesi olduğu söylenebilir. Ek olarak Volkswagen Grubu’nun da kullandığı 240 hp’lik 2.0 litrelik dizel motor da yeni A7 modelinin motor seçenekleri arasında yer alabilir.

2018 Audi A8
2018 Audi A7

Yeni A7 modelinde MLB Evo platformunun kullanılacak olması bu modelin selefine kıyasla daha hafif hale geleceğini gösteriyor. Bu da bu modelin performansının bu sayede daha da artacağını gösteriyor.

2018 Audi A8
2018 Audi A7

Yeni modelde bagaja kolay erişim yapılmasını sağlayan pratik beş kapılı kaporta stilini devam ettirecek. Diğer yandan çatı çizgisinin sedan modellerden farklı olarak bagaj kapasitesini biraz düşürmesi öngörülen özellikler arasında yer alıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu