Araba MarkalarıAudiYeni Araba Modelleri

2018 Audi RS5 Coupe Özellikleri

 

2018 Yeni kasa Audi RS5 Coupe, Cenevre’de 2018 yeni çıkan araba modeli piyasasında yerini almak üzere tanıtıldı. Audi Coupe’nin en önemli modellerinden biri olan A5, hacim küçülterek turbo sistemi ile piyasaya sürüldü.

2018 Yeni kasa Audi RS5 Coupe kendisini yenileyen, pek çok anlamda gelişme grafiğini yükselten bir model olarak yerini almaktadır. Görünüşü, araç içi konforu ve teknik özellikleriyle beraber pek çok araç ile kapışabilecek bir yere sahip olmasıyla da beğeniyi üzerine toplamaktadır.

40:60 ağırlıklı donanıma, dört tekerden çekiş gücüne, turbo beslemeli motoru ile de diğer serilerine göre oldukça iddialı bir yerde alan 2018 Yeni kasa Audi RS5 Coupe başarı grafiğini yükseltmiştir. Can alıcı rengi, parlak dokusu ve klasik görünümünün ardında güç ve performans yatmaktadır. Cazibeli olmak isteyen, klas duruşundan da fedakârlık yapamayan, hem rahat hem de klasik olsun diyenler için 2018 Yeni kasa Audi RS5 Coupe uygun bir araç denilebilir.

2018 Yeni kasa Audi RS5 Coupe bir önceki modeline göre hafiflemiş olarak piyasaya sürülmüştür. Ağırlık değeri, 1790 kg üzerinden 1665 kg oranına düşmüştür. Yine kıyaslama yapıldığı zaman, 4.2 litre V8 450 ps 430 nm tork güç üretmek yerine 2.9 litre biturbo V6 motor kullanarak durumu farklı kılmıştır.

Geniş ve rahat koltuklar ve renklerin ahengi ile içeride yer alan mekanizmanın teknolojik detaylarla işlenmesi aracı farklı bir görünüme itmiştir. Havalı ve göz alıcı bir araç keyfini yaşamak isteyenlerin tercih ettiği, 2018 Yeni kasa Audi RS5 Coupe piyasa rekabet gücünü arttırıcı durumlardan birisi olarak karşımıza çıkmakta ve iddialı duruşu ile de diğer serilerinden ayırt edilmesi gerektiğini vurgulayan özellikleri ile kendisine hayran bırakmaktadır. Aracın hızına değinecek olursak 250 km/s ile sınırlandırılmıştır, opsiyon olarak 250 km/s oranına kadar çıkabilmektedir. Aracın kokpit kısmında yer alan multimedya ekranı ise durumu teknolojik bir şölen haline getirmiştir. Siyah ve kırmızı ağırlıklı olarak dizayn edilen iç yapısı, aracın dışı ile uyum sağlar durumdadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu