2018 Model ArabalarAraba FiyatlarıBMWYeni Araba Modelleri

2018 BMW X2 Fiyatı ve Özellikleri

Alman otomotiv devi BMW, Detroit Otomobil Fuarı’nda yeni modellerini birbiri ardında tanıtmaya devam ediyor. BMW son olarak 2018 BMW X2 modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. İşte detaylar…

Alman otomobil üreticisi BMW, Detroit Otomobil Fuarı devam ederken yeni bir modelinin daha tanıtımını yaptı. Alman marka son olarak 2018 BMW X2 modelinin tanıtımını bu organizasyonda yaptı. Böylelikle Yeni BMW X2 modelinin fiyatı ve özellikleri de belli olmuş oldu.

2018 BMW X2
2018 BMW X2

Yeni BMW X2 Dış Tasarım Özellikleri

2018 BMW X2 modeli sportif ve şehir içi bir crossover modeli olarak lanse edildi. Aracın genel görünümüne baktığımızda BMW X4 ve X6 modellerinden daha farklı olduğu göze çarpıyor. Nitekim BMW X4 ve X6 modellerinde daha çok bir coupe görünümü ön plana çıkıyor. Yeni BMW X2 modeline baktığımızda ise bir coupe modelinden çok hatchback kasa tipi görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan X1 modeli baz alınarak geliştirilen Yeni X2, X1 modeline kıyasla daha kısa ve daha yere yakın olarak tasarlandı.

2018 BMW X2
2018 BMW X2

Yeni BMW X2 İç Mekan Özellikleri

2018 BMW X2 modelinin iç mekanına baktığımızda ise Alman markanın gelen tasarım dilinin bu modelin iç mekanına yansıdığını söyleyebiliriz. Nitekim BMW tutkunları bu aracın iç mekanını gördüğünde tasarım olarak muhtemelen şaşırmayacaklardır. İç mekana genel olarak baktığımızda parlak siyah kaplamalar, 6,5 inç büyüklüğündeki bilgi-eğlence sistemi, heads-up ekranı gibi özellikler ön plana çıkıyor. Opsiyonel olarak ise 8,8 inç büyüklüğündeki bilgi-eğlence ekranı ve GPS gibi özellikler BMW müşterilerinin beğenisine sunulacak.

2018 BMW X2
2018 BMW X2

2018 BMW X2 Motor Seçeneği ve Performansı

Gelelim merakla beklenen bu modelin motor seçeneğine ve performansına… Yeni BMW X2 modelinin kaputunun altında 2.0 TwinPower turbo üniteye yer verildiği duyuruldu. Bu motor oldukça tatmin edici bir performans ortaya koyuyor. Nitekim motor 228 hp ve 349 Nm tork üretebilme kapasitesine sahip. Öte yandan bu motor 8 ileri otomatik şanzıman ile kombine edildi. Fabrika verilerine göre Yeni X2 modelinin 0-100 km/s hızlanması ise ortalama olarak 6,3 saniye kadar sürüyor.

Yeni BMW X2 Fiyatı

2018 BMW X2 modelinin en çok merak edilen detayı tabii ki fiyatı. Bu model ilk aşamada Amerika pazarında yakında satışa çıkacak. Dolayısıyla Amerika pazarındaki fiyatı netleşti. Yeni X2 Amerika’da 38,400 dolar başlangıç fiyat etiketi ile satışa çıkarılacak. Yakın gelecekte ise Avrupa pazarında satışa çıkarılacak olan bu modelin, Türkiye pazarındaki fiyatının ne olacağı daha sonra belli olacak.

 

2018 BMW M2 FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu