Haberler

2018 Cenevre Otomobil Fuarı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Dünya’nın en önemli ve prestijli otomobil fuarları arasında en üst sıralarda yer alan Cenevre Otomobil Fuarı tüm hızıyla devam ediyor.

Dünya genelinde organize edilen otomobil fuarları arasında en prestijlileri arasında yer alan Cenevre Otomobil Fuarı bu yıl 88. kez organize ediliyor. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan fuar geçmiş yıllarda olduğu gibi 2018 yılında da yakın geleceği şekillendiren ve en çok merak edilen yeni modellere ev sahipliği yapıyor.

Bine Yakın Yeni Otomobil Modeli Sergilenecek

Palexpo sergi merkezinde organize edilecek olan 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yaklaşık olarak 1.000 adet yeni otomobil fuarı otomobilseverlerle buluşacak. Tanıtımların başladığı fuar ziyarete 8-18 Mart 2018 tarihleri arasında açık olacak. Fuarda sergilenen modeller arasında Volkswagen I.D. Vizzion konsepti, Skoda Vision X konsepti, Cupra e-Racer, Renault EZ-GO, Audi A6, Audi e-Tron, Polestar 1, Lamborghini Terzo Millennio, Zerouno Duerta, Bentley Bentayga hibrit, Ford Edge, Honda Sport EV, Volvo V60, Bugatti Chiron, Toyota Auris Hibrit, Toyota Gazoo Racing gibi modeller yer alıyor.

Fuarın Başlamasıyla Yılın Otomobili de Seçildi

88. kez organize edilen Cenevre Otomobil Fuarı’nın start alması ile birlikte ‘2018 Yılın Otomobili’ de seçildi. Fuarın organize edildiği her yıl ‘Yılın Otomobili’ seçiliyor. Bu yıl 23 farklı ülkeden 60 gazetecinin yaptığı değerlendirme neticesinde ‘Yılın Otomobili Ödülü’ne 37 adaydan Alfa Romeo Stelvio, Audi A8, BMW 5 Serisi, Citroen C3 Aircross, Kia Stinger, Seat Ibiza ve Volvo XC40 modelleri finale kalmayı başarmışlardı.

Yapılan nihai değerlendirmeler neticesinde güçlü rakipler arasında birinciliği 325 puan ile Yeni Volvo XC40 modeli göğüslemeyi başararak ‘Yılın Otomobili’ ünvanına layık görüldü. Bu modeli 242 puanla Yeni SEAT Ibiza modeli takip ederken Yeni BMW 5 Serisi modeli 226 puan alarak kendisine değerlendirmede üçüncü sırada yer buldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu