CitroenHaberlerYeni Araba Modelleri

2018 Citroen C4 Spacetourer Yeni Şanzımanla Üretilecek

Picasso adını bırakarak Spacetourer adını alan Citroen C4 serisinin MPV versiyonu, EAT8 otomatik şanzıman seçeneği ile sunulacak.

2018 Citroen C4 Spacetourer modelinde yeni sekiz vitesli otomatik şanzımana yer verilecek. Bu şanzıman ilk aşamada 2.0 litrelik BlueHDi 160 dizel motor seçeneği ile kombine edilecek. Daha sonraki aşamalarda ise yeni şanzıman daha fazla motor seçeneği ile kombine edilmeye başlanacak.

Yakıt Tüketimini Önemli Oranda Düşürecek

Halihazırda yollarda olan modelde kullanılan altı vitesli otomatik şanzımana göre yeni şanzıman yakıt tüketiminin yüzde 7’ye kadar azaltılmasına büyük katkı sağlayacak. Diğer yandan yeni şanzıman bir öncekine kıyasla 2 kg daha hafif olacak. Citroen tararından konu ile ilgili yapılan açıklamaya göre yeni şanzımanın pürüzsüz vites geçişleri sürücülerin sürüş deneyimini ve keyfini daha da arttıracak. Direksiyona konumlandırılan küçük kollar sayesinde sürücü manuel olarak da vites değiştirebilecek.

Dokuz Yolcuya Kadar Kapasiteye Sahip

Yeni Citroen C4 Spacetourer ve Grand C4 Spacetourer modelleri dokuz yolcuya kadar kapasiteye sahip modeller olacak. Özellikle sunduğu geniş kullanım alanını cezbedici bir tarz ve aile dostu çözümlerle buluşturması bu segmente ilgi duyan otomobilseverleri cezbediyor.

Mayıs Ayında Yollara Çıkacak

Yeni Citroen C4 Spacetourer modeli ilk aşamada Fransa pazarında önümüzdeki mayıs ayında yollara çıkacak. Yeni Citroen C4 Spacetourer modelinin fiyatı 5 koltuklu versiyon için 33.850 eurodan, Grand C4 Spacetourer için ise 35.050 eurodan başlayacak.

DİĞER CITROEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu