HaberlerDaciaYeni Araba Modelleri

2018 Dacia Duster Tanıtılıyor

Dacia’nın çok beğenilen SUV modelinin ikinci nesli hazır sayılır. 

Son ortaya çıkan bilgilere göre Dacia’nın başarılı SUV modelinin yeni neslinin tanıtımı içim otomobilseverler Frankfurt Otomobil Fuarı’nı beklemek zorunda kalmayacaklar. Nitekim Dacia’nın yeni Duster modelini 22 Haziran‘da tanıtacağı söyleniyor. Lansman için Paris’te özel bir etkinliğin organize edileceği ancak bu etkinlikte yalnızca 5 koltuklu versiyonun sergilenip tanıtılacağı söylendi. Dacia henüz resmi bir açıklamada bulunmasa da uzun aks aralıklı ve yedi koltuklu versiyonun da daha sonradan piyasaya çıkacağı söyleniyor.

2018 dacia duster 2

Yeni kasa Dacia Duster modelinden gelen son casus fotoğraflar incelendiğinde Duster’ın selefine kıyasla tasarımsal olarak büyük bir değişimden geçmediği söylenebilir. Kimi söylentilere göre Dacia Duster modelinde Renault-Nissan’ın CMF platformunun kullanılabileceği ihtimaller arasında yer alıyor. Ancak Kadjar ve X-Trail gibi modelerde de kullanılan bu platform, rakiplerine kıyasla görece daha ucuz bir SUV modeli olan Duster için pahalı olabilir. Nitekim fiyatın belli bir seviyeyi geçmesi durumunda marka kimliğinin bir parçası olan fiyat algısı sarsılabilir. Çünkü Dacia Duster piyasada yer alan en ucuz SUV modeli olarak biliniyor.

İkinci nesil Dacia Duster 2017 yılı sonlarında ya da 2018 yılı başlarında yollara çıkacak. Uzun versiyonunsa 2018 yılı içerisinde yollara çıkması öngörülmektedir. 2010 yılından beri yollarda olan başarılı SUV modeli Duster, şimdiden merakla bekleniyor.

Duster, dünyanın bazı noktalarında bir Renault olarak pazara çıkyor fakat Dacia ve Renault versiyonları arasında herhangi bir fark bulunmuyor Geçtiğimiz senelerde Renault, Duster modeli için Güney Amerika’da ”Oroch” adlı bir pick-up kamyonet versiyonu piyasaya çıkarmıştı.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu