2018 Model ArabalarAraba FiyatlarıFordYeni Araba Modelleri

2018 Ford Mustang Özellikler ve Fiyatı

Ford, efsanevi modeli Mustang’in 2018 yılı modelini Amerika pazarında satışa çıkardı. İşte 2018 Ford Mustang modelinin özellikleri ve fiyatı…

Ford, Yeni Mustang modelini Amerika pazarında satışa çıkardı. Ford’un özellikle Amerika’da en çok revaçta olan modellerinden bir tanesi olan Mustang, sonbahardan itibaren yeni sahiplerine kavuşmaya başlayacak. Nitekim Ford, yeni Mustang modelinin teslimatlarının sonbahardan itibaren yapılacağını duyurdu.

2018 Ford Mustang, selefine kıyasla yalnızca 400 dolar daha yüksek fiyat ile sunuluyor. 2.3 litrelik motor seçeneği ile sunulan Mustang, şimdiden ön siparişlerde bir hayli ilgi görüyor. 3.7 litrelik motorun yerine gelen 2.3 litrelik motor seçeneği 310 hp güç ve 474 Nm tork üretebilme kapasitesine sahip. Bir önceki nesildeki motor ise 300 hp güç ve 379 Nm tork üretebilme kapasitesine sahipti.

2018 Ford Mustang
2018 Ford Mustang

Yeni Mustang’in bir diğer motor seçeneği ise 5.0 litrelik ünite oldu. Bu motor ise selefiyle kıyaslandığında 46 beygir daha güçlü olarak geliyor. Bu motorun yer aldığı versiyon ise 0-100 km/s hızlanmasını 4 saniyeden kısa bir sürede tamamlayabiliyor. Bu da bu modelin performansının arttırıldığının göstergelerinden yalnızca bir tanesi olarak öne çıkıyor.

GÜNCELLEME: 2018 Ford Mustang Avrupa pazarı için örtüsünü Frankfurt Otomobil Fuarı’nda kaldırdı. Detaylar için TIKLAYINIZ

2018 Ford Mustang Fiyatı

Selefine kıyasla yalnızca 400 dolar zam ile gelen yeni Ford Mustang’in Amerika pazarı için fiyatı 25.585 dolar olarak belirlendi. Türkiye fiyatı ise henüz Türkiye’ye gelmediğinden belli olmadı.

Türkiye’ye Geliyor mu?

Yeni kasa Mustang muhtemelen Türkiye’de de ilerleyen zamanlarda satışa çıkacaktır. Ancak fiyatının bir hayli yüksek olması süpriz olmayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu