Honda2018 Model ArabalarYeni Araba Modelleri

2018 Honda HR-V Özellikler

Honda’nın resmi kanadı, 2018 yılı içerisinde Honda HR-V modelinin makyaj operasyonundan geçeceğini duyurdu. 2018 yılı içerisinde yapılacak bu geniş kapsamlı makyaj operasyonuna kadar modelde ufak yeni dokunuşlar da olacak. İşte 2018 Honda HR-V modelinin öngörülen özellikleri…

2018 yılı içerisinde yenilenecek olan 2018 Honda HR-V‘de tasarım ve donanım olarak birçok yenilik gelecek ancak bunların çoğunu şimdiden tahmin etmek bir hayli zor. Bundan ötürü yalnızca elde olan bilgilerden yola çıkılarak yenilenecek bu modele getirilecek yeniliklerin genel bir şemasını çizmeye çalışacağız.

2018 Honda HR-V modelinde yer alacak yenilikler arasında full-LED farlar, gündüz sürüş ışıkları ve yenilenmiş bir ön panjur yer alacak. HR-V modelinin yenilenmesi hakkında konuşan Honda yöneticisi Stephen Collins“Segmente pek çok yeni model girmesine rağmen HR-V modelinin performansından gayet memnunuz. Elbette yeni modeller gelmeye devam edecek ve rekabet gücümüzü korumak için Honda HR-V’ yi taze tutmalıyız. Uzak olmayan bir gelecekte modeli güncelleyeceğiz. Bu gelecek yıl olacak.” şeklinde konuştu.

Yapılacak makyaj ile birlikte bu modele yenilenmiş bir multimedya sistemi, uydu navigasyon ve geliştirilmiş Apple CarPlay ve Android Auto desteğinin de gelmesi bekleniyor. 2018 Honda HR-V modelinde standart olarak sunulacak özellikler arasında ise şehir içi fren sistemi, ileri düzey sürücü yardım sistemi (ADAS), ön çarpışma uyarısı, şeritten ayrılma uyarısı ve uzun far destek sistemi yer alması otomotiv sektörü uzmanları tarafından öngörülüyor.

Yeni full-LED farlar ve gündüz sürüş ışıklarına ek olarak, yüksek miktarda krom içeren yeni bir ön panjur, yeni alaşım jantlar, daha sportif ön ve arka tamponlar da eklenerek aşırı olmamakla birlikte, dış tasarımda birtakım değişiklikler yapılacak.

2018 Honda HR-V modelinde 1.8 litre dört silindirli i-VTEC benzinli motor ve CVT şanzımanın kullanılmasına devam edilmesi bekleniyor. Öte yandan 141 beygir güç çıkışına ve 172 Nm tork değerine sahip bu motora ek olarak farklı benzinli ve dizel motor seçeneklerinin de eklenmesi olası.

Ortaya çıkan en önemli bilgilerden bir tanesi de 2018 Honda HR-V modelinin çalışmalarına devam eden şirketin bu modelin bir de elektrikli modelinin üretimi üzerine çalıştığı bilgisi.

2018 Honda HR-V modeli hakkında şimdilik elde olan bilgiler bundan ibaret. Model hakkında yeni bilgiler ortaya çıktıkça içeriğimiz güncellenecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu