2018 Model ArabalarAraba FiyatlarıFoto GaleriYeni Araba Modelleri

2018 Honda Odyssey Özellikler ve Fiyat

2018 Honda Odyssey modelinin özellikleri ortaya çıkıyor. Buna ek olarak bu aile otomobilinin fotoğrafları ve tanıtım videoları da ortaya çıktı.

Aile otomobili denilince akla ilk gelen segmentlerden olan üç sıra crossover SUV segmentinin en önemli temsilcilerinden bir tanesi olan 2018 Honda Odyssey, yenilenen yüzüyle 2018 model arabalar arasında yerini alacak. Ailelere yönelik tasarlanan bu otomobil yeni yüzüyle çok daha güçlü ve iddialı bir şekilde geliyor. Odyssey sunduğu geniş iç hacminin yanı sıra son nesil teknolojilerle donatılacak. Böylelikle Odyssey ailelere hem geniş ve ferah bir iç mekan, hem de rahat, konforlu ve eğlenceli bir yaşam alanı sunacak.

2018 honda odyssey
Selefiyle kıyaslandığında bazı özelliklerini transfer ettiği bazı özelliklerinin ise yenilendiği görülüyor. Bunu tasarım açısından değerlendirirsek LED farların, ızgara yapısının, alt gövde kısmının değişime uğradığını, basamaklı kemer çizgisinin ise bu modelde de kullanıldığını söyleyebiliriz. Yeni kasa Odyssey’in alt gövde kısmında hokey sopasına benzer, araca kendine has bir hava katan bir çizgi bulunuyor. Bu çizgi görsel olarak aracın uzunluğunu ve geniş iç hacmini ilk bakışta daha belirgin bir hale getiriyor.

Motor seçenekleri hala netlik kazanmasa da motor seçeneklerinden bir tanesinin  505 HP güç üreten 2.9 litrelik çift turbo beslemeli V6 motor olacağı söyleniyor. Odyssey’in ağırlığı ise hali hazırda piyasada olan modeline göre 100 kg civarı daha hafif olacak.

2018 honda odyssey
2017 Honda Odyssey modelinde aileler tarafından en çok sevilen özelliklerden bir tanesi koltukların oynatılabilirliği ve iç hacmi değiştirme varvasyonlarının sunulmasıydı. Honda, 2018 Odyssey modeli ile bunu daha da iyi hale getirecek. İç hacimi değiştirebilme ve koltukların yerini oynatabilme konusunda sürücüye daha çok kontrol verilecek bu modelde ”Magic Slide” adlı koltuklar kullanılacak. Bu koltuklar sayesinde orta koltukların yerini değiştirmek/oynatmak daha kolay bir hale geliyor. Özet olarak iç kabin geniş/genişletilebilir olacak ve bu da daha rahat ve ferah bir iç mekan sağlayacak. Kabinde daha da geliştirilen teknolojiler ile de yolculuklar daha keyifli bir hal alacak.

2018 honda odyssey

Yeni Odyssey modelinde arkada iki sıra halinde yer alan yolcularla iletişim kurmak üzere de birçok teknoloji ile birlikte gelecek. Bunlardan en enteresan olan ”CabinWatch” sistemi. Bu sistem hem gece hem gündüz görüş sağlayacak kızılötesi bir kamera sayesinde çalışıyor. CabinTalk sistemi ile entegre edilen bu sistem sayesinde arkadaki yolcularla hem görüntülü hem de sesli olarak iletişim kurulabilecek. Bu da arka koltuklarda yer alan eğlence sistemine entegre edilmiş hoparlörler ve kulaklıklar aracılığıyla gerçekleştirilebilecek. 10.2 inç ekranlı bu sistem 4G LTE Wi-Fi bağlantısı aracılığıyla PBS Kids, iHeart Radio ve Spotify gibi uygulamalar üzerinden bir etkileşim şansı da sunuyor. 2018 Honda Odyssey modelinde ayrıca bilgi-eğlence yazılımına da güncelleme yapıldı.

2018 honda odyssey 7
Tüm bu özelliklere ve donanımlara ek olarak kısayollar menüsü. ısıtmalı arka koltuklar, ısıtmalı bir direksiyon, havalandırmalı ön koltuklar ve kablosuz cihaz şarjı gibi özellikler de bu yeni model ile birlikte sunulacak.


2018 Honda Odyssey, aile arabası olması nedeniyle güvenlik donanımları da yüksek olacak bir model. Son teknoloji güvenlik donanımlarıyla donatılacak bu modelde aktif güvenlik özellikleri, otomatik acil frenleme, şerit tutma asistanı ve yol ayrımı azaltma özellikli adaptif cruise kontrol sistemi, arka çapraz trafik uyarı sistemi, çarpışma uyarı sistemi, şerit gidiş uyarı sistemi ve kör nokta izleme gibi  sistemler yer alacak.

2018 Honda Odyssey Fiyat

Şu an piyasada bulunan 2017 Honda Odyssey’in başlangıç fiyatı 30.750 dolar. Piyasa ve rekabet koşulları göz önünde bulundurulduğunda 2018 Honda Odyssey’in başlangıç fiyatı selefine kıyasla çok da yüksek olmayacak. Bu yeni modelin başlangıç fiyatının 32.000 dolar civarlarında olması bekleniyor.

2018 HONDA ODYSSEY TANITIM VIDEO


2018 HONDA ODYSSEY FOTO GALERİ

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu