2018 Model ArabalarAraba FiyatlarıHyundaiYeni Araba Modelleri

2018 Hyundai Kona Elektrikli Fiyatı ve Özellikleri

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai, 2018 Elektrikli Hyundai Kona modelinin resmi tanıtımını yaptı. Otomobilseverler tarafından merakla beklenen bu modelin tanıtımının yapılmasının ardından Yeni Kona elektrikli modelinin fiyatı ve özellikleri de belli oldu.

2018 Hyundai Kona elektrikli modelinin resmi tanıtımını yapan Güney Koreli marka, yeni modelinin özelliklerini ve fiyatını açıkladı. Yeni Kona elektrikli modeli Avrupa ve Türkiye pazarında satışa çıkarılacak ilk elektrikli SUV modeli olma özelliği taşıyacak.

2018 Hyundai Kona Elektrikli
2018 Hyundai Kona Elektrikli

İki Farklı Aktarma Ünitesi Konfigürasyonu İle Sunulacak

Yeni Hyundai Kona elektrikli modeli iki farklı aktarma ünitesi konfigürasyonu ile satışa çıkarılacak. Standart modelde 39,2 kwh’lik bir batarya paketi çalışan 135 hp’lik elektrikli motora yer verilecek. Bu versiyon 300 km’ye kadar elektrikli sürüş menziline sahip olacak. Daha uzun menzilli bir versiyon isteyen Hyundai müşterilerine özel olarak ise 64 kwh batarya paketi ile çalışan ve 240 hp güce sahip olan versiyon sunuluyor. Söz konusu bu versiyon elektrikli olarak dolu batarya ile 470 km yol kat edebilecek.

Kısa menzilli versiyon 0-100 km/s hızlanmasını 9,3 saniyede yapabiliyor. Diğer yandan uzun menzilli versiyon ise 0-100 km/s hızlanmasını 7,6 saniyede tamamlayabiliyor. Uzun menzilli versiyonun maksimum olarak ulaşabildiği hız seviyesi ise 167 km/s olarak açıklandı.

2018 Hyundai Kona Elektrikli
2018 Hyundai Kona Elektrikli

Şarj Olma Süreleri Oldukça Kısa

Her iki versiyonun da şarj olma süreleri 54 dakika olarak açıklandı. Güncel elektrikli otomobil piyasasını göz önüne aldığımızda bu şarj olma süresinin oldukça iyi bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

İç Mekanda Yeni Nesil Teknolojiler Bizleri Bekliyor

İç mekanda bilgi-eğlence ekranı, Apple Carplay ve Android Auto da dahil olmak üzere birçok yeni nesil teknoloji Kona kullanıcılarını bekliyor. Farklı bağlantı özelliklerinin sunulduğu bu modelde sunulan tüm sistemlerin kontrolü 7 inç büyüklüğündeki ekran üzerinden yapılabiliyor.

2018 Hyundai Kona Elektrikli - İç Mekan
2018 Hyundai Kona Elektrikli – İç Mekan

Yeni Sürücü Destek Sistemleri Eklendi

Sürücü destek sistemleri tarafına baktığımızda ise oldukça zengin özelliklerin sunulduğu söylenebilir. Yeni Kona elektrikli modelinde sunulan sürücü destek sistemleri arasında Stop&Go’lu adaptif cruise control, yaya algılama ile otonom acil frenleme, kör nokta tespiti, arka çapraz trafik uyarısı bulunuyor.

2018 Hyundai Kona Elektrikli
2018 Hyundai Kona Elektrikli

2018 Hyundai Kona Elektrikli Fiyatı

Yeni Hyundai Kona Elektrikli otomobil modelinin fiyatı Amerika pazarında 19.500 dolar olarak açıklandı. Seçilen donanımlara bağlı olarak fiyat artış gösterebilecek.

2018’DE ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

DİĞER HYUNDAI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu