2018 Model ArabalarHyundai

2018 Hyundai Kona (Elektrikli) Görüntülendi

2018 Hyundai Kona (Elektrikli) SUV versiyonu, test sürüşleri esnasında görüntülendi. Yeni Hyundai Kona Elektrikli versiyonuna dair detaylar da belli olmaya başlıyor.

2018 Hyundai Kona (Elektrikli) SUV modeli, test sürüşlerine devam ederken Almanya’da kamuflajlı olarak casus fotoğrafçıların kameralarına yakalandı. Haber görselinde yer alan kamuflajlı fotoğrafa baktığımızda kamuflajın bir hayli ağır olarak uygulandığını görüyoruz. Ancak yine de bazı detaylar ve Yeni Kona Elektrikli SUV versiyonunun nasıl olacağına dair öngörüler de oluşturulabiliyor.

2018 Hyundai Kona (Elektrikli) SUV versiyonunda kullanılacak alaşım jant dizanı ve lastik tercihlerinin farklı olduğunu görebiliyoruz. Buna ek olarak ön ızgarada ve radyatör tasarımında kullanılan tasarım dilinin farklı olduğu görülebiliyor. Şarj panelinin ise sol farın yanına konumlandırıldığı gözüken bu kamuflajlı fotoğraflarda, kapı kollarının ise gizlenmiş olduğu görülüyor.

2018 Yılının İlk Yarısında Tanıtılacak

2018 model arabalar içerisinde yer alacak 2018 Hyundai Kona Elektrikli SUV modeli 390 km’lik menzili ile 2018 yılının ilk yarısında tanıtılacak. Bu modelin ilk aşamada iki farklı pil opsiyonu ile Hyundai müşterilerinin beğenisine sunulması bekleniyor. Öte yandan standart olarak 39 kwh’ lik bataryaya yer verilecekken, opsiyonel olarak sunulan 64 kwh’ lik pil seçeneği de Yeni Hyundai Kona (Elektrikli) müşterileri tarafından tercih edilebilecek. İlk pil seçeneği 390 km’lik bir menzil sağlarken, ikinci pil seçeneği ise 500 km’ye kadar menzil sağlayabilecek.

Türkiye Pazarında da Satışa Çıkacak

2018 Hyundai Kona Elektrikli SUV modeli, elektrikli araç pazarının büyümeye başladığı Türkiye pazarında da satışa çıkarılacağı öğrenildi. Öte yandan bu modelin standart versiyonları da ülkemizde satışa çıkarılacak. Yani dileyenler Yeni Hyundai Kona modeline içten yanmalı motor seçeneklerine sahip versiyonlar ile sahip olabilecek.

Türkiye pazarında satışa çıkarılması planlanan içten yanmalı motorlara sahip versiyonlar içerisinde en başta 1.6 dizel otomatik versiyonun Türkiye pazarında büyük bir ilgi göreceği ve satış rakamlarının bir hayli iyi olacağı öngörülüyor. Ancak fiyatı da bu noktada önem arz ediyor. Nitekim bu aracın satışa sunulduğu dönemde euro kurunun hangi seviyede olacağı fiyatı için önem arz ediyor. 2018 yılı ile birlikte Türkiye pazarında satışa çıkacak olan modellerin fiyatlarının beklenenden daha yüksek olabileceği düşünülüyor.

YENİ HYUNDAI KONA İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER

DİĞER HYUNDAI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu