HaberlerHyundaiYeni Araba Modelleri

2018 Hyundai Kona Modelinden İlk Resmi Görsel Ortaya Çıktı

Hyundai’nin yeni B-Segment SUV sınıfından olan bu aracın ilk resmi görüntüsü ortaya çıktı. İşte detaylar…

Yeni B-segment SUV modelinin adı Hawaii’nin Kona bölgesinden geliyor. İlk resmi fotoğrafı paylaşılan bu aracın Hyundai için misyonu ve önemi büyük. Kona, Hyundai’nin 2021 yılında Avrupa’nın lider otomobil markası olma hedefinde kilit nokta oynayacak modelleri arasında yer alacak.

2018 Hyundai Kona modelinin ilk görseli paylaşılmış olmasına rağmen, model hakkında yetkili ağızlardan çok az bilgiler paylaşıldı. Model hakkında yüzeysel açıklamalarda bulunan bir Hyundai yetkilisi, Kona, sürüş dinamiklerine odaklanarak geliştirildi, çünkü Hyundai kompakt SUV segmenti için yeni performans standartları belirleyecek görünüyor. Kona, markanın yeni nesil SUV modellerinin geleceğine ima eden birinci sınıf iç mekân ve yenilikçi tasarım özellikleri sunacak. ” şeklinde konuştu.

Bahsi geçen ipucu fotoğrafına dikkatli bakıldığında, halihazırda Hyundai’nin SUV modelleri arasında yer alan modellerinden tasarım olarak yalnızca far yapısı karşılaştırılabiliyor. Görüntüye göre Hyundai farklı bir formda, ince ve yatay tasarımı olan bir far sistemine sahip olacak.

2018 Hyundai Kona Modelinin Potansiyel Rakipleri

2018 Hyundai Kona B-Segment SUV kategorisinde Nissan Juke, Renault Captur , Opel Mocca X, Honda H-RV, Mazda CX-3 ve Toyota C-HR modelleri ile mücadele içerisinde olacak.

2018 Hyundai Kona Türkiye Pazarına Ne Zaman Geliyor?

Yeni Hyundai Kona bu yılın 3. çeyreğinde Uzakdoğu pazarında, 2018 yılının da ilk aylarında Türkiye pazarında satışa sunulması öngörülmektedir.

2017 Renault Captur modelinin özelliklerine ve fiyat listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ.
2017 Opel Mokka X modelinin özelliklerine ve fiyat listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu