2018 Model ArabalarAraba FiyatlarıJeepYeni Araba Modelleri

2018 Jeep Renegade Fiyatı ve Özellikleri

2018 Jeep Renegade modelini yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 2018 model arabalar arasında segmentinin en çok merakla beklenen modelleri arasında yer alan Yeni Nesil Renegade hakkında fiyatından tasarım özelliklerine ve motor seçeneklerine kadar birçok detay hakkında güçlü öngörüler oluşmaya başladı.

Hem yer aldığı segmentinin hem de markanın ikonu haline gelen Jeep Renegade, 2018 model yılı için makyaj operasyonundan geçiriliyor. Yapılacak değişimler ile birlikte bu modelin dış tasarımı selefinden büyük bir farklılık göstermeyecek. İç mekan ise selefine kıyasla hem tasarım hem de donanım olarak birçok yeniliği beraberinde getirecek.

Jeep, bu modele dair henüz bir fotoğraf yayınlamadı ancak iç kabinde birçok değişikliğin yer alacağı öğrenildi. Bunlar arasında yeni koltuk döşemeleri, yenilenen gövde rengi seçenekleri ve güncellenmiş çerçeveler yer alıyor. İç mekanda değişiklik olarak gelecek diğer özellikler arasında ise yeniden konumlandırılmış bir USB portu, yenilenmiş Selec-Terrain döner düğme tasarımı ve iki yeni saklama bölmesi yer alıyor.

Diğer yandan iç kabinde, giriş seviyesi olan Renegade Sport versiyonunda Bluetooth bağlantılı, 5 inç Uconnect 5.0 ses sistemi, altı hoparlör ve ses kontrol teknolojisi gibi özellikler standart olarak sunuluyor. Bu model diğer yandan Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğuna sahip ve buna ek olarak  7 inçlik bir ekran ile geliyor. Tüm Renegade modellerinde standart olarak sunulan özellikler arasında en çok dikkat çekeni ise ParkView arka kamera özelliği bulunuyor. Öte yandan Renegade Sport seviyesinde opsiyonel olarak sunulan My Sky tavan paneli sistemi de tercih edilebiliyor.

Motor seçeneklerinin ise şu anda halihazırda yollarda olan selefinden büyük bir değişiklik yaşamayacağı öğrenildi. Selefinde yer alan motor seçenekleri 2018 Jeep Renegade modelinde yer alacak ancak tabii ki bu motorların performansı ve gücü daha geliştirilmiş olarak karşımıza çıkacak. Buna ek olarak mevcut motor seçeneklerine iki yeni motor seçeneği de eklenecek. Diğer yandan modelin ilk piyasaya çıktığı tarihten birkaç ay sonra yeni motor seçeneklerinin de eklenmesi yüksek ihtimal olarak gözüküyor.

Mevcut motor seçeneklerine aynen devam edilirken bu seriye bir de 160 hp (119 kW) gücünde ve 250 Nm tork üreten 1.4 litrelik dört silindirli turboşarjlı motor seçeneği eklenecek. Diğer yandan 180 hp (134 kW) ve 237 Nm torkla 2.4 litrelik dört silindirli motor seçeneği de sunulacak.

Öte yandan Yeni Renegade modelinin çıkış tarihinin ise 2018 yılının ilk çeyreğinde olması bekleniyor. Bu modelin fiyatının ise selefinden makul bir seviyede yükseleceği tahmin ediliyor.

DİĞER JEEP RENEGADE MODELLERİ İLE İLGİLİ HABERLER

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu