2018 Model ArabalarAraba FiyatlarıHaberlerLadaYeni Araba Modelleri

2018 Lada Modelleri ve Fiyatları

Türk otomobilseverler tarafından oldukça beğenilen Rus otomobil markası Lada yakında Türkiye’ye geliyor. Biz de sizler için 2018 Lada modelleri ve fiyatlarının yer aldığı bir haber derledik. 2018 Lada Niva fiyatı ve özellikleri, 2018 Lada Vesta Station fiyatı ve özellikleri, 2018 Lada XRAY Exclusive fiyatı ve özellikleri ve Lada ile ilgili merak ettiğiniz diğer detaylar bu haberimizde yer alıyor.

Rus otomobil markası Lada daha önce Türkiye pazarında faaliyet gösteriyordu ancak sonrasında marka Türkiye’deki satış faaliyetlerini durdurmuştu. Lada marka otomobil modelleri farklı sebeplerden ötürü yaklaşık 10 yıldır Türkiye’de satılmıyordu. Ancak şimdi Lada Türkiye’ye geri dönüş yapmaya hazırlanıyor. Üstelik Lada’nın Türkiye pazarına geri dönüş haberleri Lada’nın resmi kanallarından da duyuruldu. Dolayısıyla Türkiye’deki otomobilseverler bir hayli heyecanlandı ve son Lada modellerine karşı olan ilgi ve merak oldukça arttı. ‘lada.com.tr’ adlı resmi siteye girenler “Yine, Yeni, Yeniden…” sloganı ile karşı karşıya kalıyorlar. Biraz daha aşağı inildiğinde ise “Yeni donanım ve renk seçenekleriyle Türkiye’de satıştayız…” ibaresi ile karşılaşılıyor. Yani tam tarih net olmamakla birlikte çok beklenen Lada önümüzdeki haftalarda Türkiye’de resmen satış faaliyetlerine tekrar başlayacak!.. Lada’nın Türkiye distribütörü ise yapılan anlaşmaya göre Mersa Otomotiv olacak.

Lada Türkiye Resmi Web Sayfasından Bir Görüntü
Lada Türkiye Resmi Web Sayfasından Bir Görüntü

Lada’nın Türkiye’de tekrar faaliyetlere başlayacağına dair çıkan haberler ve Türkiye’deki otomobilseverlerin bu markaya karşı olan ilgisi insanları yeni Lada modelleri hakkında daha detaylı bilgi aramaya itiyor. Bizler de yakında Türkiye’ye gelecek olan Lada’nın yeni modellerinin fiyat ve özelliklerini içeren bir haber derlemek istedik. Bakalım hangi Lada modeli sizin için daha uygun?

 

1) 2018 LADA VESTA STATION WAGON

Yeni Lada modellerini incelemeye 2018 Lada Vesta Station modelinin özellikleri ve fiyatı ile başlayalım. Rus otomotiv devi Lada 2018 Lada Vesta modelinin Station Wagon versiyonunun resmi tanıtımını yaptı. Dolayısıyla bu modelin fiyat bilgilerine ve özelliklerine dair tüm detaylar belli oldu. Yeni Lada Vesta, standart station wagon ve cross olmak üzere iki farklı versiyonla sunulacak.

2018 Lada Vesta Station Wagon
2018 Lada Vesta Station Wagon

2018 Lada Vesta Station ilk olarak anavatanı olan Rusya’da satışa çıkarıldı. Bu yeni model 4410 mm uzunluğa, 1764 mm genişliğe ve 1512 mm genişliğe sahip olacak şekilde tasarlandı. Yapısı gereği geniş bir araç olan Yeni Lada Vesta Station 836 litre gibi oldukça geniş bir bagaj hacmine sahip model olarak geliştirildi.

2018 Lada Vesta Station modelinin dış tasarımında kullanılan tasarım dili, modele bakıldığında güçlü olduğu imajını gözlerde bırakıyor. Bu modelin iç mekanında ise bizleri birçok yenilik bekliyor. İç mekanda ön plana çıkan özellikler arasında ısıtmalı ön camlar, otomatik klima sistemi, 7 inç büyüklüğündeki bilgi-eğlence ekranı, hız sabitleme, usb girişleri ve arka görüş kamerası gibi donanımlar yer alıyor.

2018 Lada Vesta Station Wagon - İç Mekan
2018 Lada Vesta Station Wagon – İç Mekan

Yeni Lada Vesta Station modelinin kaputunun altında ise 1.6 litrelik benzinli ve 1.8 litrelik benzinli motor seçeneklerine yer verildi. 1.6 litrelik versiyon 106 hp güce sahipken, 1.8 litrelik versiyon ise 122 hp güce sahip.

Yeni Lada Vesta Station modelinin fiyatı da belli oldu. Modelin başlangıç fiyatı 639 bin ruble olarak açıklandı. Lada Vesta Türkiye’ye geliş tarihi ise henüz tam olarak netlik kazanmadı. Peki Türkiye pazarındaki fiyatı ne olur? Lada Vesta Station modelinin Türkiye fiyatına ve diğer özelliklerine aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

2018 LADA VESTA STATION FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

 

2) 2018 LADA NIVA

2018 Lada Niva, Rus markanın Türkiye pazarına getirmeyi düşündüğü modelleri arasında yer alıyor. Hatta ortaya çıkan son bilgilere göre Lada, Türkiye pazarında Yeni Niva modeli ile dönüş yapacak. Sonraki aşamalarda ise diğer uygun görülen Lada modelleri Türkiye pazarına sunulacak. Dolayısıyla 2018 Lada Niva modeli Türkiye’deki otomobilseverler tarafından en çok merak edilen Lada modeli olarak diğer Lada modelleri arasından sıyrılıyor.

2018 Lada Niva
2018 Lada Niva

Lada Niva ilk yollara çıktığında epey beğeni kazanmış ve kısa sürede popülerliğini üst seviyelere taşımayı başarmıştı. Artık bu model 2018 kasa yapısı ile Lada müşterilerinin beğenisine sunulacak. 2018 Lada Niva Türkiye pazarına 3 ve 5 kapılı versiyonlarla giriş yapacak. Bu versiyonlardan bir tanesi standart iken diğer tam şehir hayatına uygun bir tarz ve performans ortaya koyuyor. Ancak her ne kadar farklı olsalar da her iki versiyon da yeni nesil teknolojiler ve farklı gövde renk seçenekleri ile görücüye çıkacak.

2018 Lada Niva - İç Mekan
2018 Lada Niva – İç Mekan

Yeni Lada Niva ilk aşamada 1.7 litrelik benzinli motor seçeneği ile sunulacak. Daha sonra yeni motor seçenekleri elbette eklenir ancak hangilerinin Türkiye’ye geleceğini şimdiden kestirmek zor. Öte yandan 1.7 litrelik motor seçeneği 5 ileri manuel vites ile birlikte sunuluyor.

Yeni Lada Niva modelinin 65.000 TL başlangıç fiyat etiketi ile sunulması bekleniyor. Türkiye’de satışa çıktığında belki de bundan olumsuz olarak en çok etkilenecek model Yeni Dacia Duster olacak. Hem segment hem de fiyat bazında karşılaştırdığımızda bu iki modelin Türkiye pazarında kıyasıya rekabete gireceğini şimdiden söyleyebiliriz. Yeni Lada Niva modelinin detaylarına aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

2018 LADA NIVA FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

 

3) 2018 LADA XRAY EXCLUSIVE

Rus otomotiv devi Lada yakın zamanda Lada Xray modeline ait ‘2018 Lada Xray Exclusive’ adı altında yeni bir alt versiyon piyasaya sürdü. Rus markanın Türkiye pazarında satışa çıkarmayı planladığı modeller arasında bu model de yer alıyor. Bu model halihazırda Rusya’da satışa çıkarıldı bile.

2018 Lada Xray Exclusive modeli 4164 mm uzunluk, 764 mm genişlik ve 1570 mm yüksekliğe sahip olacak şekilde geliştirildi. Dingil mesafesi 2592 mm olan Yeni Xray Exlusive modelinin yerden yüksekliğinin ise 195 mm olduğu açıklanmıştı. Bu güçlü modelin motor seçeneği ise oldukça güçlü: 1.8 litre/122 beygir güç. Bu özel versiyonun yakıt tüketimi ise ortalama olarak 100 km’de yalnızca 6.8 litre olarak açıklandı.

2018 Lada XRAY Exclusive
2018 Lada XRAY Exclusive

Yeni Lada Xray Exclusive LED kabin aydınlatmaları, otomatik klima, ısıtmalı ön cam, arka görüş kamerası, dokunmatik ekran gibi özelliklere sahip olarak geldi. Bu modelin Rusya pazarındaki başlangıç fiyat etiketi ise 805 bin ruble olarak açıklandı. Lada Xray Türkiye’ye geliş tarihi ise henüz netlik kazanmadı. 2018 Lada Xray Exclusive modeli hakkında daha detaylı bilgi için aşağıda yer alan linki kullanabilirsiniz.

2018 LADA XRAY EXCLUSİVE FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

 

4) 2017 LADA X-CODE (SUV)

2017 Lada X-Code SUV modeli her ne kadar markanın 2018 modelleri arasında yer almasa da Türkiye pazarında satışa çıkabilecek Lada modelleri arasında yer alıyor.

2017 Lada X-Code, Lada XRAY modelinden izler taşıyor. Aracın ön kısmına baktığımızda X forma sahip ön ızgaranın ve bu ızgaranın hemen üstünde ince LED farlarının olduğu görülüyor. Boyut olarak oldukça büyük olan bu model, tasarım çizgilerinin de etkisiyle oldukça güçlü bir görünüm sergiliyor. Öte yandan arka kapı kollarının C sütununa entegre edilmesi bu SUV modele coupe havası da katıyor.

2017 Lada X-Code SUV

Aracın arka kısmını incelediğimizde ise V forma sahip bagaj kapağının cama kadar uzandığı görülüyor. Arka farların yapısına baktığımızda ise biraz Nissan Juke modelini anımsatıyor. Diğer yandan dikdörtgen forma sahip çift çıkışlı egzoz sistemi aracın bu kısmında dikkat çeken tasarım özellikleri arasında yer alıyor. 2017 Lada X-Code (SUV) modeli hakkında daha detaylı bilgilere aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

2017 LADA X-CODE SUV FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

ARAÇ  CİNSİVİTES TİPİYAKIT TİPİFİYAT
LADA (4X4) 3 KAPIDüzBENZİN89.155,29
LADA (4X4) 3 KAPI URBANDüzBENZİN98.707,69
LADA (4X4) 5 KAPIDüzBENZİN108.441,67
LADA (4X4) 5 KAPI URBANDüzBENZİN117.935,84

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Lada Nivanın tekrar Türkiyeye gelişini heyecanla bekliyorduk. Sanırım donanımda önemli değişimler var. Ama benim şahsen Ladadan beklediğim motorda etkili bir değişiklik idi. Motor donatısı ile ilgili bir kaç değişiklikle 100 hp nin biraz üzerine çıkılabilirdi. O kadar önemli değil ama dış görünüşte karakter bozulmadan bazı yenilikler de yapılabilirdi. 4 kapılıların gelmesi güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu