Land Rover

2018 Land Rover Discovery Özellikleri

SUV sınıfının önemli araba modellerinden olan Land Rover Discovery, tasarımsal yapısı, sergilediği yenilikler ve kat ettiği gelişimler sayesinden adından oldukça güçlü bahsettirmek adına geliyor.

Çıkışı yapılan bir önceki modele göre +99 mm uzayan, 6 mm kadar yükselen ve genişlikte aynı kalan araç, dingil aralığında da 38 mm artış kazandı. Bu nedenle ortaya çıkan farlılıklar fark ediliyor. 7 koltuklu olan araç modeli, düşük yakıt olanakları ile programlanmıştır. 2 litrelik yeni nesil üretimiyle Land Rover Discovery, bir önceki modeline göre hızlı olduğunu söylemek mümkündür. Performansı ön planda tutanlar için Si6 modelini görmekteyiz.

Araç içinde kullanılan özelliklerde hayranlık uyandıracak cinstendir. -40 dereceden, + 50 dereceye kadar klima olanaklarını sunan araç, 7 koltuk, deri döşeme şıklığı ve üstün off-road yetenekleri sergilenmektedir.

21/22 inçlik jantları ile donanım kazanan Land Rover Discovery hem şık hem güçlü bir görünümü sunuyor. Konforlu bir sürüş, güvenilir bir performans için araç içine de sunulan rahatlık düşünüldüğünde başarı oranı yüksek duran bir model olarak da karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlarda araçların sürücüler için düşünceleri ağırlıklı olarak güvenlik temaları üzerine olmuştur. Bahsettiğimiz araçta da sürücü için alınan önlemler değerli hale getirilmiştir. Bunlar, 360 derece park sistemi, adaptif hız sabitleyici, yokuşlardan iniş ve yokuşlardan kalkarken sorun yaşamamak adına kalkış desteği, stabilite kontrolü, yatma denge kontrolü, elektronik çekiş kontrolü sunulan imkânlar arasındadır.

2.0 Litre Td4  için Şehir içinden ve şehir dışında ortalama olarak yakıt tüketimi açısından değerlendirildiğinde, ortalamamayı / Co2: 7.2 / 5.6 / 6.2 / 163 g/km görüyoruz.

2.0 Litre Sd4 Şehir içinden ve şehir dışında ortalama olarak yakıt tüketimi açısından değerlendirildiğinde, ortalamamayı, / Co2: 7.7 / 5.6 / 6.4 / 168 g/km görüyoruz.

3.0 Litre Td6 Şehir içinden ve şehir dışında ortalama olarak yakıt tüketimi açısından değerlendirildiğinde, ortalamamayı, Co2: 8.3 / 6.5 / 7.2 / 189 g/km görüyoruz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu