MaseratiYeni Araba Modelleri

2018 Maserati GranTurismo Özellikleri

Maserati, ilk defa 2007 yılında piyasaya sürdüğü GrandTurismo adlı modelini tam 10 yılın ardından yeniledi. İşte yeni yüzüyle 2018 Maserati GranTurismo ve özellikleri…

Maserati, ilk defa 2007 yılında piyasaya çıkardığı GranTurismo adlı modelini 10 yılın ardından yenileyerek tekrar karşımıza çıkardı. Modena’daki tarihi Viale Ciro Menotti Fabrikası’nda lansmanı yapıldığı 2007 yılından beri 37 bin adedin üzerinde GranTurismo ve GranCabrio üretimi yapan Maserati, bu modeli yeniledi. New York Menkul Kıymetler Borsası’nda ilk defa tanıtımı yapılan, 2018 model yılı için daha zarif ve aerodinamik verimliliği arttıran dış tasarımı makyajlanan GranTurismo, yenilenen iç tasarım detayları ve modern çağa ayak uyduran yeni bilgi ve eğlence sistemiyle dikkat çekiyor.

2018 Maserati GranTurismo
2018 Maserati GranTurismo

Tasarımı Pininfarina tarafından yapılan bu model 2018 model yılı için yenilendi. Otomobilin ön ızgarası yenilendi ve ”köpek balığı burunlu” altıgen bir forma büründü. Ön ızgaranın değişen bu yapısında Alfieri Concept modelinden esinlenildi. Yenilenen ön ızgara, daha alçak tutulan hava kanalları ile birlikte hava akışını daha iyi düzenliyor ve böylelikle rüzgar sürtünme kaysayısını yüzde 0.33’den 0.32’ye düşürüyor. Arka kısma bakıldığında ise arka tamponun da yeniden tasarlandığı görülüyor. Arka tampona çift egzoz çıkışı eklenildi ve iki katmanlı arka tampon yalnızca aerodinamik açıdan önem arz etmiyor, diğer yandan GranTurismo modelinin performansını da ortaya koyuyor.

2018 Maserati GranTurismo
2018 Maserati GranTurismo

İkonik bir coupe model olan GranTurismo modelinin, Alcantara ve deri döşeme opsiyonu ile de siparişi yapılabiliyor. 2018 yılı için güncellenen bu modelde 8.4 inç büyüklüğündeki yüksek çözünürlüklü kapasitif dokunmatik ekran ve Harman Kardon Premium ses sitemi bu yenilene modelin dikkat çeken diğer özellikleri arasında yer alıyor. Apple CarPlay ve Android Auto desteği ile ekran yansıtma da dahil ileri seviyede bir akıllı telefon entegrasyonu sunuyor. İç kısımda tasarımı yenilenen başka bir bölüm olan orta konsolda çift çevirme tipi alüminyum düğmeli kullanım arayüzü ise dikkat çeken bir başka detay olarak karşımıza çıkıyor. Sürüş modlarını yönlendiren kumanda düğmelerinin konumu ise değiştirilerek orta konsolun altına, vites kolunun arkasına konumlandırıldı.

2018 Maserati GranTurismo
2018 Maserati GranTurismo

Aerodinamik açıdan optimize edilen bu model, Sport ve MC olmak üzere iki farklı seçenek ile birlikte satışa çıkıyor. Her iki versiyonda da atmosferik beslemeli V8 silindirli 4.7 litrelik motor yer alıyor. Bu motor 7000 d/d’de 460 HP güç ve 4750 d/d’de 520 Nm tork üretebilme kapasitesine sahip. Bu yüksek performanslı motor ZF marka altı kademeli otomatik şanzıman ile birlikte sunuluyor.

Yeni GranTurismo Sport 0-100 km/s hızlanmasını 4.8 saniyede gerçekleştirirken; maksimum olarak 299 km/s hıza erişebiliyor. MC versiyonu ise 0-100 km/s hızlanmasını 4.7 saniyede tamamlarken maksimum olarak 301 km/s hıza kadar ulaşabiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu