Foto GaleriMercedesYeni Araba Modelleri

2018 Mercedes-Benz S Serisi

Mercedes-Benz S Serisi yenilendi. Yeni kasa model Nisan ayında New York ve Şangay otomobil fuarlarındaki yapılacak tanıtımlarından önce kamuflajsız olarak görüntülendi. 

Sızan fotoğraflar incelendiğinde yeni kasa S-Serisi’nin bir hayli zarif tasarıma sahip olduğu söylenebilir. (Foto galeride yeni kasa S-Serisi’nin ön ve arka kısımlar ile iç kabinin görüntüleri yer alıyor.) 2018 S-Serisi’nde göze çarpan başlıca değişiklikler yeniden tasarlanan tamponlar, arkada yeni egzoz boruları, arka lambalarda bazı değişiklikler ve üç katmanlı LED şeritlerle yenilenmiş ‘Multibeam’ farlar  olduğu söylenebilir. Yeni far sistemi, yoldaki diğer sürücülerin gözlerini rahatsız etmeden uzun farları kullanma şansı veriyor.

İç kabinde ise Coupe model ile aynı üç kollu direksiyon bulunmaktadır. Dijital kontrol ve bilgi-eğlence paneli ise genişletildi. Orta konsolun alt tarafında yine ufak değişiklikler göze çarpmaktadır. Multimedya sistemine dokunmaktik pede ek olarak hareket kontrolü özelliği de eklendi.


Motor Seçenekleri

Yeni kasa S-Serisi, S550 modelinin yerini tutacak. Mercedes bu modelde yeni geliştirmiş olduğu 4.0 litre iki turboşarjlı V8 motoru sunacak. Bu motor 476 hp güç çıkışı ile, 449 hp 4.7 litre bi-turbo V8 motordan daha güçlü, aynı zamanda %12 daha az yakıt tüketimi yapıyor. Yeni kasa S-Serisi, Mercedes’in yeni M 256 altı silindirli benzinli motoru, elektrikli kompresör ve entegre başlatıcı – alternatör ile birlikte sunuluyor. Böylelikle altı silindirli motorların yakıt tasarrufu ile V8’in yüksek performansı birleştirilmiş olunuyor.

Otonom Sürüş Özellikleri

Yeni kasa S-Serisi, geliştirilen yeni yazılım ve donanımlar sayesinde gelişmiş otonom sürüş özelliklerine sahip sürüş yardım sistemleri ile gelecek. Bu özellik sayesinde S-Serisi park etme işlemini tamamen otomatik olarak gerçekleştirebilecek. Ek olarak otobanda, belirli süre sınırları dahilinde direksiyon kontrolü araca bırakılabilecek.

Satışa Çıkış Tarihi

Yeni Kasa 2018 Mercedes S-Serisi’nin satışlarına yılın üçüncü çeyreğinde dünya genelinde başlanacak.

2018 MERCEDES-BENZ S SERİSİ FOTO GALERİ

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu