Araba Fiyatları2018 Model ArabalarMercedesYeni Araba Modelleri

2018 Mercedes CLS Özellikleri ve Fiyatı

2018 Mercedes CLS modelinden her geçen gün yeni bir detay daha gün yüzüne çıkıyor. 2018 model arabalar içerisinde yerini alacak bu modelin son olarak kamuflajsız olarak görüntüleri ortaya çıktı. Bu modelin 1 ay sonra yapılacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda organize edilecek bir etkinlikle tantılması bekleniyor.

2018 Mercedes CLS modeli kamuflajsız olarak kameralara yakalandı. Gün geçtikçe daha çok detayın belli olmaya başladığı bu modelin tanıtımından evvel artık son dokunuşlar yapılıyor.

2018 Mercedes CLS
2018 Mercedes CLS

Artık son aşamalarına gelen bu prototipteki siyah folyo yalnızca ön tamponun formu gibi birkaç ufak detayı saklıyor. Büyük ölçüde tasarım özelliklerinin ortaya konulduğu bu modelde dört kapılı şık bir coupe model görüntüsünün hakim olduğunu söyleyebiliriz. Yeni kasa CLS, E-Serisi’nin üretildiği platformun aynısında üretilecek. Ancak fark şu olacak; bu modelin E-Serisi modellerinin üzerine konumlandırılmasından ötürü daha uzun ve geniş olacağını söyleyebiliriz.

2018 Mercedes CLS
2018 Mercedes CLS – İç Mekan

İç kabinden de bir fotoğraf yansıyan bu modelde, iç mekana dair birçok detayda netleşmiş oldu. İç kabinde ikili dijital ekranlar ve yuvarlak forma sahip bir konsol gibi Mercedes’in diğer modellerinde de kullandığı sistemlerin ve özelliklerin benzerlerinin bu seride olması bekleniyor.

CLS ve yakın zamanda yollara çıkacak olan AMG GT4 modeli ile aralarında pek bir benzerlik bulunması beklenmiyor. CLS dört kapılı sedan kaporta ile AMG GT4 ise Panamericana ön panjura sahip kaslı yapılı liftback tarz ile birlikte yollara çıkacak. AMG GT modelinin iç kabininin de farklı olması beklentiler arasında yer alıyor.

2018 Mercedes CLS
2018 Mercedes CLS

2018 Mercedes CLS modelinde kullanılacak motor serisi, plug-in hibrit sistem de dahil olmak üzere E-Serisi ile paylaşılacak. Bir önceki versiyonda yer alan Station versiyonunun satışlarının düşük olması ve hatta CLS modelinin genel anlamda satışlarını düşürdüğü düşünüldüğünden dolayı Yeni CLS’de Station versiyona yer verilmeyecek.

Kamuflajın büyük ölçüde kaldırıldığını göz önünde bulundurursak, Yeni Mercedes CLS modelinin eylül ayında yapılacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda resmi tanıtımının yapılabileceğini söyleyebiliriz.

2018’DE ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATI


2018 MERCEDES CLS FOTO GALERİ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu