2018 Model ArabalarNissanYeni Araba Modelleri

2018 Nissan Leaf (Elektrikli) Özellikler – Çıkış Tarihi

2018 Nissan Leaf, üç farklı ülkede kamuflajlı olarak kameralara yansıdı. Üstelik fotoğrafların bir tanesinde iç kabin de görülebiliyor. Bu da araç hakkında daha çok öngörü sağlıyor. 

2018 yılı yaklaştıkça 2018 yılı içerisinde çıkacak modeller hakkında her geçen gün daha fazla bilgiler ortaya çıkıyor. Bunlardan bir tanesi de 2018 Nissan Leaf (Elektrikli) modeli. 2018 yılının elektrikli otomobil modelleri arasında yer alacak Leaf, üç farklı ülkede test sürüşleri esnasında görüntülendi. İspanya, Fransa ve Janponya’da görüntülenen Nissan’ın yeni elektrikli modeli Leaf’in iç kabini de görüntülendi!.. İç kabinin görüntülendiği fotoğraflara bakılınca bu aracın elektrikli sürüş mesafesinin 265 km olduğu görülebiliyor.

2018 Nissan Leaf
2018 Nissan Leaf

Yenilenen Nissan Leaf, ikinci nesliyle her açıdan selefine kıyasla karşımıza daha iyi çıkacak. Araç her ne kadar kamuflajlı olarak görüntülense de bugüne kadar ortaya çıkan detaylarla birlikte birçok ipucu veriyor. Fotoğraflara ilk bakışta keskin kaporta çizgileri ve agresif bir görünüme sahip ön kısım dikkatleri üzerine çekiyor. İç kısımda ise beşinci nesil Nissan Micra ile bazı benzerlikle göze çarpıyor. Aracın genel tasarımında ise Nissan markasının genel tasarım çizgilerinin etkileri kolaylıkla görülebiliyor.

İki yeni pil seçeneği ile gelmesi beklenen Yeni Leaf’te bu pillerin 40 kWh ve 60 kWh güçlerinde olması beklenmektedir. Ancak ortaya çıkan bilgilere göre Nissan, pil seçeneklerinden bir tanesinin kapasitesini, otomobilin yollara çıkmasına az bir süre kala daha da güçlendirebilir. 2018 yılında piyasaya çıktığında bu modelin 60 kWh pil seçeneği ile sürüş mesafesini 350 km üzerine çıkarması beklenmektedir. Diğerine kıyasla daha yüksek mesafe olanağı tanıyan bu versiyon, sürpriz olmazsa Volkswagen ve Tesla gibi rakiplerin modellerinin çıkış tarihleriyle benzer dönemlere denk getirilmeye çalışılacak.

2018 Nissan Leaf
2018 Nissan Leaf

Yeni Kasa Nissan Leaf elektrikli otomobil modelinin dünya prömiyeri 6 Eylül tarihinde yapılacak. Nissan Leaf modelinde göreceğimiz en yeni teknolojilerden bir tanesi de Propilot Park teknolojisi olacak. Bu sistem gaz, fren ve direksiyonu kontrol altına alarak ve kameralar ve sonar yardımıyla, otomobilin kendini paralel, açılı, önden ya da arkadan gibi farklı şekillerde çeşitli tiplerdeki park yerlerine park edebilmesini sağlıyor. Bu teknolojisi ile Nissan Leaf modeli markanın en gelişmiş otonom araba ünvanını da elde etmiş olacak.

Yeni Nissan Leaf modelinin nüfusu ve yapısı itibariyle dünyanın en büyük otomobil piyasalarından bir tanesi olan Hindistan’a gelmesi ve montajının da burada yerel olarak yapılması düşünülüyor. Nissan’ın burayı seçmesindeki amaç ise Hindistan hükümetinin elektrikli araçlar ile ilgili izlediği strateji. Nitekim Hindistan hükümeti, 2030 yılında yüzde 100 olarak elektrikli otomobillerden meydana gelen bir otomobil piyasası oluşturmayı amaçlıyor.

6 Eylül’de prömiyeri yapılacak olan bu modelin çıkış tarihi ise prömiyerin yapılacağı tarihlerde daha net hale gelecek. Şu an için tahmin edilen ise bu modelin 2018 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkması yönünde gözüküyor.

GÜNCELLEME: 2018 Nissan Leaf (Elektrikli) modelinden yeni fotoğraflar paylaşıldı. Bu modelden ortaya çıkan son gelişmeleri öğrenmek için TIKLAYINIZ.

GÜNCELLEME 2: 2018 Nissan Leaf (Elektrikli) modelinin resmi tanıtımına az bir süre kala fiyatı belli oldu!.. Ek olarak merakla beklenen bu modelin kamuflajsız görselleri de ortaya çıktı. Detaylar için TIKLAYINIZ.

NISSAN LEAF MODELİ İLE E-PEDAL TEKNOLOJİSİ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu