HaberlerNissanYeni Araba Modelleri

2018 Nissan Leaf (Elektrikli) Pazara Hızlı Bir Giriş Yaptı

Japon otomotiv devi Nissan yakın zamanda 2018 Nissan Leaf modelini satışa sunmuştu. Nissan Avrupa’nın elektrikli taşıtlar yöneticisi tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 Nissan Leaf (Elektrikli) satışları beklenenin de ötesinde satış yapıyor.

Japon otomobil üreticisi Nissan, yakın zamanda 2018 Nissan Leaf (Elektrikli) modelini yollara çıkarmıştı. Nissan yetkilileri tarafından yapılan açıklama göre Yeni Nissan Leaf modelinin satışları, marka beklentilerinin de ötesine geçti. Nitekim iki aydan daha az bir sürede Yeni Nissan Leaf, Avrupa pazarında 3.500 adet satış yapma başarısı gösterdi. Öte yandan 2010 yılında yollara çıkan Leaf modelinin ilk nesli, aynı satış rakamları 1 yılda yakalayabilmişti.

2018 Nissan Leaf (Elektrikli)
2018 Nissan Leaf (Elektrikli)

Geçtiğimiz eylül ayının başlarında satışa çıkan Yeni Nissan Leaf ilk olarak Norveç’te yollara çıkmıştı. Burada organize edilen otomobil fuarında söz alan Nissan Avrupa elektrikli taşıtlar direktörü Gareth Dunsmore, “Norveçliler ilk ve en sadık müşterilerimiz arasına girdi. Bu pazarda daha şimdiden 2000 adet Yeni Leaf satma başarısı gösterdik ve ilk günden beri bize güvenini gösteren bu insanlara teşekkür etmek istedik.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Norveç’in ardından Nissan, art arda Almanya, Avusturya, Fransa ve Hollanda pazarlarında da Yeni Leaf modelini satışa çıkardı ve bu da Yeni Nissan Leaf modelinin satış ivmesini yükseltti.

2018 Nissan Leaf (Elektrikli)
2018 Nissan Leaf (Elektrikli)

Japonya’da satış çıkarılan Yeni Leaf modeli için ise 9000’den fazla sipariş geldi. Şirketin kıdemli başkan yardımcısı ve Japonya operasyonlarının yöneticisi Asako Hoshino, geçtiğimiz günlerde Japonya’nın başkenti Tokyo’da gazetecilere Yeni Leaf modeli ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hoshino, Yeni Leaf modelinin dünya genelinde yakaladığı satış başarısının, Nissan’ın beklentilerini geçtiğini dile getirdi.

Nissan Leaf (Elektrikli) modelinin ilk nesli 2010 yılında çıkmıştı. Bu modelin elektrikli sürüş mesafesi 178 km idi. 2018 Nissan Leaf (Elektrikli) modelinin elektrikli sürüş mesafesi ise 378 km olarak ölçüldü. Bu da selefinden 200 km daha fazla elektrikli sürüş mesafesine sahip olduğunu gösteriyor.

2018 Nissan Leaf (Elektrikli)
2018 Nissan Leaf (Elektrikli)

Öte yandan Yeni Nissan Leaf modelinin Almanya pazarındaki fiyatı 31.950 eurodan başlayan fiyatlarla sunuluyor. Nissan yetkilisi Dunsmore, daha ucuz versiyonların ilerleyen aylarda piyasaya sürüleceğini dile getirdi.

2018 NISSAN LEAF FİYATI – ÖZELLİKLERİ – GÖRSELLERİ

2018 NISSAN LEAF (ELEKTRİKLİ) TANITILDI

NISSAN LEAF MODELİ İLE E-PEDAL TEKNOLOJİSİ

2018’DE ÇIKACAK ARABA MODELLERİ: ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

DİĞER NISSAN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu