RenaultYeni Araba Modelleri

2018 Renault Megane RS Özellikler ve Fiyat

Renault Megane RS modelinin özelliklerine ve fiyatına dair haberler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. İşte detaylar…

Renault, daha önce test sürüşleri esnasında kamuflajlı görüntüleri çekilen Megane RS modelinin ilk resmi görüntüsünü paylaştı. Yeni kasa 2018 Renault Megane RS modelinin tanıtımının daha önce Paris Otomobil Fuarı’nda, sonrasında Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılması bekleniyordu ancak beklenen olmadı. Şimdi ise Megane RS modelinin tanıtım yerinin Frankfurt Otomobil Fuarı olacağı öngörülmektedir.

Resmi kanallardan yayınlanan tek görsel incelendiğinde jantların genişliği dikkatleri çekiyor. Yeni kasa Renault Megane RS modelinin şasi ve süspansiyonda da selefine kıyasla daha iyi olacağı büyük olasılık olarak duruyor. Motor seçeneği olarak ise 2.0 litrelik 6 ileri manuel vitesli veya otomatik şanzımanlı 300 beygir gücünde motorun sunulacağı tahmin edilmektedir. 2018 Renault Megane RS çıktığında otomobil sektöründeki en büyük rakipleri ise VW Golf R, Honda Civic Tyer R ve Ford Focus RS olacak.

Fiyat

Fiyat konusunda tahmin edildiği üzere resmi kaynaklardan gelen bir haber olmasa da başlangıç seviyesi olarak 20.000 – 25.000 bin dolar civarlarında olması beklenmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu