2018 Model ArabalarAraba FiyatlarıRolls RoyceYeni Araba Modelleri

2018 Rolls-Royce Phantom Özellikleri ve Fiyatı

İngiliz lüks otomobil markası Rolls-Royce, 2018 Rolls-Royce Phantom modelini 27 Temmuz akşamı tanıttı. İşte bu süper lüks otomobilin görselleri, özellikleri ve fiyatı…

Lüks otomobil deyince akla ilk gelen markalardan bir tanesi olan İngiliz lüks otomobil markası Rolls-Royce, 27 Temmuz akşamı 2018 Rolls-Yoce Phantom modelinin tanıtımını tüm dünyaya canlı yayında yaptı. 3 boyutlu lüks mimarinin otomobil dünyasındaki ilk örneği olan bu model lüks otomobilin endüstrisinde devrim yaratacak. Yeni Phantom modelinde Phantom’un DNA’sı, modern ve şık tarzı, ve iş dünyası tarzını bir arada sunuluyor.

2018 Rolls-Royce Phantom
2018 Rolls-Royce Phantom

Rolls-Royce modelinin bilindik ”sihirli halı sürüşü” yeni nesil otomatik dengeleyici hava süspansiyonunun bir sonucu olarak gelişiyor. Süspansiyon, elektronik olarak kontrolü yapılan amortisör ayarlama sistemini sürekli değiştirmesinden ötürü, her saniye başına milyonlarca hesaplama yapabiliyor. Böylece süspansiyonun dengesi kusursuz olarak sağlanıyor. Ön camdan ise yolu daha net olarak görebilmek adına stereo kamera sistemi konuldu. Böylelikle Rolls-Royce, bu yeni nesli adeta bir sihirli halı yolculuğuna davet ediyor.

2018 Rolls-Royce Phantom
2018 Rolls-Royce Phantom

Yeni Phantom ”Kucaklama” özelliği ile geliyor. Bu özellik ile bu süper lüks araca binmek zahmetsizce oluyor. Yolcuların araçta yer alan sensöre sadece bir kez dokunmalarıyla, kapı otomatik olarak kendi kendisine kapanıyor. Adeta bir asistan ya da vale eşliğinde kapatılıyormuş hissi veriyor.

”Takım Elbise” özelliği ise sekizinci Phantom’un dış tasarımı ile ilgili. Yeni Phantom’un bu özelliği Rolls-Royce çatısı altındaki diğer modellere kıyasla konfor ve zerafeti yeniden tanımladığı söylenebilir.

Yeni Phantom ile birlikte gelen bir başka özellik ise ”Galeri” özelliği. Bu özellik sayesinde lükslük için eşi bulunmaz bir konsept oluşturuluyor. Aracın gösterge paneli son 100 yıl içerisinde ilk defa yeniden yorumlandı. 18. Yüzyıl döneminde yaşayan zengin insanların kendilerine ait sanat eserlerini her yolculuğa çıkışlarında yanlarından ayırmama gibi alışkanlıkları vardı. Ancak bu yeni özellik ile birlikte sanat, yeni Phantom’un iç dünyasının merkezine konumlandırılıyor. Aracın sahibi eğer bir koleksiyonerse bir galerinin genişliğini yansıtan, tamamen kişiselleştirilmiş hale getirilmiş sanat eserlerinin siparişini de verebiliyorlar.

2018 Rolls-Royce Phantom
2018 Rolls-Royce Phantom

Yeni Phantom ile Dünya’nın En Sessiz Motoru Geliyor

Yeni Rolls-Royce Phantom modelinde yer alan motor seçeneği olan 6.75 litrelik ikiz V12 motor sayesinde yeni kasa Phantom ihtişamını yollarda sessizce gösteriyor. Nitekim yeni Phantom modeli ile birlikte gelen bu motorun dünyanın en sessiz motoru olduğu düşünülüyor. Bu modelin içinde bulunduğu segment göz önünde bulundurulduğunda bu motorun aracın lüks konumunu oldukça güçlendirici bir etkide bulunacağı söylenebilir.

Ceo Torsten Müller bu harika lüks aracın tanıtımının gerçekleştirildiği özel gecede yaptığı konuşmasında yeni Phantom ile ilgili şunları söyledi: “Vardığımız bu sonuç, Rolls-Royce’un kaderi ile ilgili bize kesin bir berraklık verdi. Her biri lüks alanında birer uzman haline gelen Rolls-Royce müşterileri, her defasında kişisel taleplerini bildirdiler. Bizler de büyük çabayla son derece kararlı bir biçimde bu istekleri karşılamayı başardık. Nitekim bu benzersiz modelin sahipleri araçlarını diledikleri gibi kişiselleştirebilecekler de…”

2018 Rolls-Royce Phantom
2018 Rolls-Royce Phantom

Mühendislik müdürü Philiph Koehn’Markanın bugün ve gelecekte lüks araç segmentinin en önde gelen ve rağbet gören markası olmasının anahtarı yeni geliştirilen “lüks mimarisi”. Yeni Phantom’dan başlayarak, Ghost, Wraith ve Dawn’ın yeni nesillerinde de göreceğiniz bu mimariyle Rolls-Royce geleceğine şekil verecek.’’ şeklinde değerlendirmede bulundu.

Tasarım müdürü Gilles Taylor ise “Phantom VIII” modelinin sahip olduğu üç boyutlu mimarisi hem iyi bir başlangıç noktası, hem de iyi bir ilham kaynağı oldu. Ama biz bununla yetinmeyip her zaman daha fazlasını yapmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Phantom Henry Royce tarafından 1925 yılında ilk tanıtıldığı günden bu güne kadar geçen zaman dilimi süresince, duayenler tarafından hep “dünyanın en iyi otomobili’’ olarak gösterildi. Lüks otomobil markası Rolls-Royce’un bu ünvanı kazanma sebeplerinin arasında; vizyon sahibi mühendisliği, estetik duyarlılığı, dünyanın önde gelen lüks aracının nasıl olması gerektiğine dair analiz yetisine sahip derin anlayışı yer alıyor.

2018 Rolls-Royce Modelinin Fiyatı

Yeni Phantom VIII modelinin fiyatı 450 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak. Ancak bu yalnızca başlangıç fiyatı… Rolls-Royce tutkunlarının aldıkları modellere birçok opsiyon eklediğini göz önünde bulundurursak başlangıç modelinin bile 600 bin dolar seviyelerine denk gelmesi beklenmektedir.

DİĞER ROLLS-ROYCE HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

2018 ROLLS-ROYCE PHANTOM FOTO GALERİ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu