SubaruYeni Araba Modelleri

2018 Subaru XV Özellikleri

 

Subaru Crossover SUV sınıfına ait olan bir model, yeni kasa özellikleri ile birlikte 2018 Subaru XV olarak araç piyasasına girerken, sürücülere büyük bir özenle tanıtıldı. 5 sene boyunca üretimde tutulan model büyük değişim ve gelişimleri bünyesine katarak yeni bir oluşum içinde sunulmuştur.

2018 yeni çıkan araba modelleri kategorisinde de ilk sıralarda yer alacak olan araba, konfor ve rahatlık sevenler için büyük bir avantaj kazanmış durumunda. Kalabalık aileler ya da spor bir rahatlığı tercih eden kimseler için vazgeçilmez olacak olan marka 2018 Subaru XV olarak büyük başarılara imza atacağa benzemektedir.

Araç içinde yer alan düzenlemeler ile de fark yapan Subaru XV, direksiyon simidinin küçülmesi ile sürüş sırasında kullanım kolaylığı sunmaktadır. Subaru XV 2018 modelinde yüksek ve zorlu yerlerde motorun gücünü arttırmak amacıyla X-Mode motor kontrolü desteği sağlanmıştır. Bu da aracın performansını yüksek tutmaktadır. Aktif tork yönlendirme sistemi ile de aracın virajlı alanlarda performans değeri yüksek tutulmak istenmiş ve bu nedenle de mekanizma güçlendirilmiştir. Gelişen teknik donanım sayesinde bir adım daha öne çıkan 2018 Subaru XV bu alanda da kendisinden de başarı ile konuşturmaktadır.

Sürücü ve araç güvenliği üst safhada tutulmuş ve bazı durumlar üretim esnasında araca eklenmiştir. Bu durumlar, eyesight destekli güvenlik sistemleridir. Adaptif hızı sabitleyici özellik, şerit takip sistemi, gaz ve ani fren yapma durumunda kontrol altına alınan fren mekanizması, güvenlik açısından oluşturulan gelişimlerdendir. Subaru XV 2018 modelinden, araçta yer alan kamera sayesinde pek çok durum kontrol altına alınır ve karanlık yerlerde far aydınlatmaları otomatik olarak yüksek oranda sunulur. 2018 Subaru XV 18 inçlik jantlar ile meydana gelmiştir ve 225/ 55 R18ebatlı lastikler aracı oluşturmaktadır.

Şanzıman oranı diğer modellere göre değişim göstererek, 6.28’den, 7.03 oranına çekilerek 7.8 kg tasarruf elde edilmiştir. Oranlarda meydana gelen bu azalma araca hafiflik kazandırmaktadır. Bu da Subaru XV performansının daha yüksek, yakıt tüketiminin ise daha az olması demektir. Hem performans hem de tasarruf ve rahatlık isteyenler için 2018 araba modelleri arasında yerini almaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu