2018 Model ArabalarHaberlerSuzukiYeni Araba Modelleri

2018 Suzuki Vitara Görüntülendi

2018 Suzuki Vitara resmi tanıtımına birkaç ay kala test sürüşleri esnasında görüntülendi.

Yeni Suzuki Vitara test sürüşleri esnasında görüntülendi. Yeni haliyle karşımıza çıkmaya hazırlanan ve 2018 model arabalar içerisinde en çok merakla beklenen modeller arasında yer alan 2018 Suzuki Vitara modelinin birkaç ay içerisinde organize edilecek Tokyo Motor Show’da resmi olarak tantılması bekleniyor.

Daha Önce de Görüntülenmişti

Yeni Suzuki Vitara modelinin prototipi daha önce görüntülenmişti. Ancak görüntülenen prototipin aksine bu fotoğraflarda modelin arka lambalarının kamuflajlanmış olduğu görülüyor. Bu da büyük ihtimalle geçen süre içerisinde arka lambalarının tasarım dilinin değiştirildiğini gösteriyor

2018 Suzuki Vitara
2018 Suzuki Vitara

Diğer yandan kamuflajlı ön taraf ise yeni bir ön panjur ve tekrardan tasarlanan tampona işaret ediyor. Dikkatleri çeken bir başka değişiklik ise ön tampona eklenen yeni güvenlik sensörleri… Ön taraftaki bu yeni sensörler, Yeni Vitara modelinin birtakım aktif güvenlik sistemi ile donatılacağını işaret ediyor.

İç mekana geldiğimizde ise şu an sadece güçlü tahminler ile yetinmek durumundayız. Tahminlere göre iç kabinde yeni döşeme ve renk opsiyonlarına yer verilecek. Buna ek olarak güncellenmiş, daha da geliştirilmiş bir multimedya sisteminin de karşımıza çıkması olası duruyor.

2018 Suzuki Vitara
2018 Suzuki Vitara

2018 Suzuki Vitara Motor Seçenekleri

Yeni Suzuki Vitara’nın hangi motor seçenekleri ile geleceği henüz netlik kazanmadı. Dolayısıyla halihazırda yollarda olan versiyondaki 1.6 litrelik benzinli, 1.6 litrelik dizel ve turbo şarjlı 1.4 litrelik Boosterjet motorları kapsayan motor seçeneklerinde ne tarz bir güncellemeye ya da değişikliğe gidileceğini bilmiyoruz. Ancak ortaya çıkan bilgilere göre halihazırda var olan motor seçeneklerine daha küçük 1.0 litrelik Boosterjet motor seçeneğinin eklenmesi muhtemel gözüküyor. Öte yandan Yeni Suzuki Vitara, büyük ölçüde selefinde yer alan motor seçenekleri ile gelse de bunların güncellenmiş ve daha güçlü hale getirilmiş olacağı aşikar. Piyasaya çıktıktan sonra da birkaç motor seçeneğinin daha eklenmesi sürpriz olmaz.

2018 Suzuki Vitara
2018 Suzuki Vitara

Dört Çekişli Sürüş Sistemine Devam

Yeni Suzuki Vitara modelinin üst donanım seviyelerinde Auto (Otomatik), Sport (Spor), Snow (Kar) ve Lock (Kilit) olmak üzere dört farklı mod seçeneği ile birlikte gelen Suzuki Allgrip, dört çekişli sürüş sistemi ile Vitara müşterilerinin beğenisine sunulmaya devam edilecek.

Jimny de Yenileniyor

Öte yandan Suzuki şu an makyaj operasyonundan geçirdiği Vitara modelinin dışında Jimny modelinin yenileme çalışmalarını da sürdürüyor. Dolayısıyla ilerleyen haftalarda Suzuki’nin bu iki modeli ile ilgili yeni haberlerin gelmeye devam etmesi muhtemel gözüküyor.

2019 SUZUKI JIMNY FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu