HaberlerAraba FiyatlarıFoto GaleriVolkswagenYeni Araba Modelleri

2018 Volkswagen Arteon Özellikler ve Tahmini Fiyat

Volkswagen’ın CC modelinin yerini alacak 2018 model Arteon Cenevre’de tanıtıldı. İşte detaylar ve tahmini fiyat…

Volkswagen CC modelinin yerini alacak Arteon’un Avrupa pazarı için olan tanıtımını Cenevre’de yaptı. Yapılan tanıtımla Arteon’da en çok dikkat çeken özelliklerden bir tanesi ön kısım görünüşü. Far yapısı başka modellerde görülse de yeni LED aydınlatmalar ile farklı bir yapıya bürünmüş durumda. Buna ek olarak ön taraftaki orijinal görünümünü kaput ucundaki ufak çıkıntı olduğunu söyleyebiliriz.

2018-yeni-volkswagen-arteon-incelemesi-teknik-ozellikleri-ve-fiyatlari-yeni-arteon-on-gorunumu

Tampon yapısında da değişiklik yapılmış ve daha derin kanallara yer verilmiş. Izgara kısmında ise yatay krom çıtalar yer alıyor. Bu satede CC modelinden kalanlar tamamen silinmiş olunuyor.

Aracın yan görünümüne geldiğimizde ise 19 inçlik jantların pervane şekli dikkat çekiyor. Koyu renk kullanılması ise jantların şık görünümünü tamamlıyor. D sütununun bagaja bağlanması ise atletik görünümünü tamamlayıcı niteliktedir.

İç Tasarım

Arteon’un iç tasarımı Volkswagen’ın birçok modeliyle benzer bir şekilde tasarlandı. Ön ızgarada kullanılan krom şeritlerin Arteon’un iç kısmına kadar uzandığı görülebiliyor. Kullanılan malzemelerse alimünyum olup renk olarak piano black kullanıldı. Passat modelinde yer alan deri koltuklarsa yine aynı şekilde bu modelde görülebiliyor. Orta konsolda işlevsel dokunmatik ekran entegre edildi. Sunulan paketlere göre ise ekran büyüklüğü seçilebiliyor. Seçilebilen büyüklük aralığı ise 6.5 inç ve 9.2 inç aralığıdır. Aracın iç havasını değiştirmek isteyenler için ise farklı renklerde aydınlatmalar sunuluyor. Aracın içinde klasik saat de yer alıyor.

2018 volkswagen arteon 6

 

 

Sunulan Motor Ünitleri

Volkswagen yeni geliştirdiği tüm üniteleri bu araç için uyarladı. 1.6 litre devrinin sona erdiği şu dönemlerde 1.5 litre hacimli üniteler sunuldu. Volkswagen’de artık bir çok güç aktarımları tek bir motor üzerinden yapılacağı söylendi. Yani, 1.5 litre hacme sahip benzinli motorlar TSI adı altında 150 ve 190 beygir güç üretecektir. 2.0 litre turbo beslemeli benzinli motorunda olacağını bildiren VW, bu üniteye yerleştireceği 188 ve 276 beygir güç düşünülüyor. Dizel olarak ise 2.0 litre hacimli motor yer alıyor. Bu versiyon 150 hp, 188 hp ve 236 hp olmak üzere 3 farklı seçenekle satışa sunulacak. Volkswagen’ın ayrıca 4Motion’ı da her paket ve motor seçeneğinde sunacağı iddia ediliyor.

VW’nin 4×4 sistemi olan 4Motion’nu, her paket ve motor seçeneğinde kullanacakları iddia edildi.

Vites Seçenekleri

Arteon’da viteste de bir yenilik geliyor. Dünyanın ilk çift kavramalı vitesi DSG şanzıman kullanılacak. Beklenense DSG şanzımanın son sürümünün takılması. 7 ileri otomatik bir vitesle yollara çıkacağı düşünülüyor.

Fiyat

Henüz çıkış fiyatı belli değil fakat 1.5 litre modelinin başlangıç fiyatının 135 bin TL civarlarında, en yüksek versiyonunsa fiyatının 190 bin TL olacağı tahmin ediliyor. Dizel motorlar ile satılan Arteon’ların ise fiyatlarının 200 bin – 260 bin TL arasında olması beklenmektedir.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu