2018 Model ArabalarHaberlerVolkswagenYeni Araba Modelleri

2018 Volkswagen Jetta Modelinin Test Sürüşlerine Başlandı

2018 Volkswagen Jetta, yeni yılda karşımıza yeni yüzüyle çıkmak üzere yenileniyor. Yenileme çalışmalarının devam ettiği bu modelde test sürüşleri de yapılmaya başlandı. Yeni Jetta test sürüşleri esnasında kameralara yakalandı. İşte detaylar…

Golf sedan modelinin üretiminin durdurulmasının ardınan Volkswagen’ın sedan segmentindeki en önemli temsilcilerden bir tanesi haline gelen Jetta yeni yüzüyle 2018 yılında karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yenileme çalışmalarının devam ettiği bu modelde ne tür değişimler olacağına dair henüz çok net bilgiler olmamakla birlikte yeni Jetta test sürüşlerinde görüntülendi. Kamuflajlı hali de olsa bu fotoğraflar en azından modelin tasarımına dair bir öngörü veriyor.

Fotoğraflar incelendiğinde Yeni Jetta’nın boyutlarının biraz daha büyüyeceğini ve daha uzun dingil mesafesi ile daha geniş bir iç mekana kavuşacağnı söyleyebiliriz. Yeni Yeni Jetta daha ferah ve geniş olarak gelecek.

GÜNCELLEME: 2018 Volkswagen Jetta ilk kez kamuflajsız olarak görüntülendi. Birçok detayın belli olmaya başladığı bu model hakkında daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ.

2018 Volkswagen Jetta
2018 Volkswagen Jetta

Kamuflajın yoğun uygulanması tasarım açısından detayların görülmesini büyük ölçüde etkilese de coupe tarzı tavan çizgisinin dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Bu açıdan da CC modelinin yerini alan Arteon modelinin tasarımından da etkilenildiği söylenebilir.

Yeni Jetta modelinde sunulacak motor seçenekleri ise 100-180 hp arasında farklılık gösteren 1.0, 1.2 ve 2.0 litrelik TSI motorlar ile 115-150 hp arasında farklılık gösteren 1.6 ve 2.0 TDI motorlar yer alıyor. Çin pazarına özel olarak da hibrit ve elektrikli versiyonların üretilmesi bekleniyor.

Resmi Tanıtım Tarihi

Yeni Jetta’nın tanıtım tarihinin 2017 Aralık tarihinde olması beklenmektedir. Türkiye’de en çok tercih edilen marka olan Volkswagen’ın en popüler sedan modeli olan Jetta’nın Türkiye fiyatı da merakla bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu