HaberlerLexus

2018’in En Güvenilir Markası Lexus Seçildi

Lüks ve performans için tasarlanan, en yeni hibrit motor teknolojilerinden güç alan premium segmentin önde gelen markası Lexus, sıra dışı tasarımın yanında kalitesi ve güvenilirliğiyle de adından söz ettiriyor.

Önde gelen araştırma kuruluşu Consumer Reports’un 2018 Otomobil Güvenilirlik Araştırması sonuçlarına göre 29 markadan 500 binden daha fazla aracın analiz edildiği araştırmada Lexus ilk sırayı almayı başardı.

En yüksek ortalama puanı elde eden Lexus, böylece lüks bir aracın ne kadar dayanıklı ve güvenilir olabileceğini bir kez daha kanıtladı. Lexus, yüksek kaliteye sahip işçiliği, düşük tüketime sahip verimli hibrit motorlarıyla başarısının altını yine çizdi.

Lexus macerası 1989 yılında başladı. Marka 1989 yılında kurulmasına rağmen kurulduğu ülke de 2005 yılında satışa sunulmuştu. Daha öncesinde bazı modelleri Toyota ismiyle satılıyordu. Neden bu kadar geç satışa sunuldu ve satıldı peki? Japon pazarını Alman ve İtalyan markalar domine ediyordu ve premium marka imajı henüz oluşmamıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu