2019 Model ArabalarBentleyHaberlerYeni Araba Modelleri

2019 Bentley Bentayga Özellikleri Belli Oldu

İngiliz otomotiv devi Bentley marka tarihinin ilk plug-in hibrit modelinin tanıtımını yapmaya hazırlanıyor.

Lüks otomobil segmentinin önde gelen markaları arasında yer alan İngiliz Bentley, marka tarihinin ilk hibrit modelini tanıtmaya hazırlanıyor. 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılacak olan 2019 Bentley Bentayga modelinin tanıtımına az bir süre kala özellikleri netleşmeye başladı. Modele dair ilk resmi ayrıntılar ve görseller online ortamda paylaşıldı.

2019 Bentley Bentayga Hibrit Modeli
2019 Bentley Bentayga Hibrit Modeli

Yeni Porsche Panamera hibrit modeli ile aynı altyapı kullanılarak geliştirilen 2019 Bentley Bentayga hibrit modeli yaklaşık olarak 450 hp güç ile gelecek. Yeni Bentayga hibrit modelinin kaputunun altında ise 3.0 litrelik bir motor seçeneğine yer verilecek. 31 dakikaya kadar elektrikli olarak kullanılabilecek olan bu modelin tam şarj olması yaklaşık olarak 7 buçuk saat sürecek. Öte yandan hızlı şarj istasyonlarında şarj yapılması halinde ise bu süre 2 buçuk saate kadar inecek.

2019 Bentley Bentayga Hibrit Modeli
2019 Bentley Bentayga Hibrit Modeli

Yeni Bentley Bentayga hibrit modelinin görselleri incelendiğinde tasarım açısından standart Bentayga modeli ile büyük ölçüde aynı olduğu görülüyor. Ufak değişikliker arasında bakır logo ve tekerlek göbekleri yer alıyor.

İngiliz marka bir başka elektrikli otomobil modelini ise 2020 yılında yollara çıkarmaya planlıyor.

DİĞER BENTLEY HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

2019’DA ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu