Araba FiyatlarıBMWFoto GaleriYeni Araba Modelleri

2019 BMW 1 Serisi Fiyatı ve Özellikleri

Alman otomotiv devi BMW’nin gelecek A-Serisi rakibi olan 2019 BMW 1 Serisi casus fotoğrafçılar tarafından görüntülendi. Şık ve etkileyici bir tasarıma sahip olduğu görülen bu modelin ön kısmında az bir kamuflaj gözüküyor.

2019 BMW 1 Serisi’nin son ortaya çıkan görüntülerine bakılırsa böbrek şekilli ön panjurun boyu ve ön tampon tasarımının daha iyi göründüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. 2019 BMW 1 Serisi’nin üretiminde UKL platformunu kullanacak olan marka bu sayede bu serinin boyutlarını selefine kıyasla daha geniş ve büyük bir hale getirecek. Bu platform ile boyutların büyümesi dışında arkadan çekişli sürüş sistemi yerine önden çekişli sürüş sistemine de geçiş yapılıyor.

2019 BMW 1 Serisi
2019 BMW 1 Serisi

Böylelikle kabinin arka tarafı ve bagajda daha geniş bir alan sunulmuş olunuyor. 2019 BMW 1 Serisi hakkında en çok merak edilen sorulardan bir tanesi 3 kapılı mı, 5 kapılı mı geleceği yoksa her iki versiyonunda mı olacağı yönünde… Ortaya çıkan kaynağı güçlü bilgilere göre Alman marka, 2019 model yılı için üretilen Yeni BMW 1 Serisi’nin 3 kapılı versiyonunun satışını durduracak. Yalnızca 5 kapılı hatchback modele odaklanılacak. Benzer şekilde bir diğer Alman otomotiv devi Audi de 2019 A3 modeli için benzer bir kararın altına imza etmişti. Öte yandan Mercedes de A-Serisi için benzer bir strateji güdüyor.

2019 BMW 1 Serisi
2019 BMW 1 Serisi

Yeni BMW 1 Serisi’nde yer verilecek motor seçenekleri ile ilgili ise henüz herhangi bir net bilgi bulunmuyor ancak yeni bir M140i modelinin turboşarjlı dört silindirli motor ile sunulacağı, bu modelde xDrive dört çekişli sürüş sistemine yer verileceği konuşulanlar arasında yer alıyor. Motor çeşidi olarak ise bu seride benzinli ve dizel seçeneklere ek olarak bir de tak-çalıştır hibrit sisteme de yer verileceği düşünülüyor.

2019 BMW 1 Serisi
2019 BMW 1 Serisi

İç mekandan sızan herhangi bir görsel şu ana kadar olmadı. Ancak edinilen bilgilere göre iç mekanda sürücü odaklı bir revizyonun gerçekleşeceği, modern ve geliştirilmiş bağlantı özelliklerine yer verileceği ve daha da önemlisi yarı otonom teknolojilere yer verilmesi ortaya konulan güçlü öngörüler arasında yer alıyor.

Yeni BMW 1 modelinin çıkış tarihi ve fiyatına dair güçlü tahminler bulunuyor. Tahminlere göre bu seri 21.840 Euro civarı başlangıç fiyatı ile, 2019 yılının ilk çeyreğinde yollara çıkacak.

2019 BMW 1 SERİSİ FOTO GALERİ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu