2019 Model ArabalarBMWHaberlerYeni Araba Modelleri

2019 BMW X5 Amerika’da Görüntülendi

Alman otomotiv devi BMW’nin büyük SUV segmentinde yer alan modeli Yeni X5, 2019 model yılı için güncelleniyor. 2019 BMW X5 modelinin prototipi son olarak Amerika’da yapılan test sürüşlerinde casus fotoğrafçıların kameralarına yansıdı.

Alman otomobil üreticisi BMW, büyük SUV segmentinde yer alan modeli X5’in yenileme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Prototipinin üretildiği 2019 BMW X5, Amerika’daki test sürüşleri esnasında görüntülendi. Yeni BMW X5 daha önce Almanya’da yapıaln test sürüşleri esnasında görüntülenmişti. Bu model şimdi ise Amerika yollarında test ediliyor.

Daha Önceki İle Aynı Kamuflajı Kullanıyor

2019 BMW X5 daha önce geçtiğimiz kasım ayında kameralara yansımıştı. O dönemde çekilen fotoğraflarla şimdi Amerika’da çekilen fotoğraflar karşılaştırıldığında bu model için her iki test sürüşünde de aynı kamuflajın kullanıldığı görülüyor. Tanıtımına daha uzun bir süre olmasından dolayı her ne kadar yoğun bir kamuflajla kapatılsa da tasarımına dair öngörüler elde etmek zor gözükmüyor. Fotoğrafı genel hatlarıyla incelediğimizde Yeni BMW X5 modelinin selefine kıyasla daha dinamik ve güçlü bir görünümle geleceği söylenebilir. Öte yandan Yeni BMW X5 modelinin görece daha agresif bir görünüme sahip olduğu görülüyor.

CLAR Platformu Üzerinde Geliştirilecek

Yeni BMW X5 modelinin Alman markanın CLAR platformu üzerinde geliştirileceği öğrenildi. Bu platform Yeni BMW 5 ve 7 serilerinde de kullanılıyor. Bu platforma geçiş aslında belli başlı değişimleri de beraberinde getireceğinin habercisi. Nitekim Yeni BMW X5 modeli bu platform ile 250, 300 kg. dolaylarında daha hafif olacak. Bu da hem performansını hem de yakıt tüketim seviyesini daha iyi noktalara taşıyacak.

BMW 5 ve 7 Serilerindeki Motorları Kullanacak

2019 BMW X5 modelinin kaputunun altında yer verilecek motor seçenekleri ise belli oldu sayılır. Otomotiv sektörünün önde gelen haber kuruluşlarına göre Yeni BMW X5 modelinin kaputunun altında Yeni BMW 5 ve 7 serilerinde yer verilen benzinli ve dizel motorların aynısı kullanılacak. Ancak Yeni BMW X5 diğer iki modele kıyasla biraz daha geç çıkabileceğinden ötürü bu motorların güncellenmiş ve daha iyi performans veren versiyonları kullanılabilir. Öte yandan araç piyasaya çıktıktan belli bir süre sonra ise yeni motor seçeneklerinin de eklenmesi gündeme gelebilir. Son olarak bu model 600 hp güçten daha fazlasına sahip olacak olan versiyonu ile M pakete de sahip olacak.

Yıl Sonuna Doğru Tanıtılacak

2019 BMW X5 modelinin tanıtımının ise 2018 yılının son çeyreğinde yapılması bekleniyor.

 

2019 BMW 3 SERİSİ ORTAYA ÇIKTI! – ÖZELLİKLERİ

2019 BMW 1 SERİSİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2019 BMW Z4 NURBURGRING’TE GÖRÜNTÜLENDİ

DİĞER BMW HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu