2019 Model ArabalarFordHaberlerYeni Araba Modelleri

2019 Ford Mustang Monster Energy Nascar Yarışa Hazır

Ford tarafından gelecek yıl kullanılacak olan 2019 Ford Mustang yarış otomobilinin tanıtımı gerçekleştirildi. Ford Fusion yerine kullanılacak olan 2019 Ford Mustang Monster Energy NASCAR’ın farkı hemen göze çarpıyor.

Ford Mustang Monster Energy NASCAR yarış otomobili, NASCAR sedan tasarıma sahip. Aracın çamurluk havalandırmaları ve far çıkartmaları Shelby GT350’den esintiler taşıyor. Farlar ve ızgaralar agresif bir imaj çiziyor ve bu pistler için doğduğunu kanıtlıyor.

Gelecek yılki Monster Energy serisinin start çizgisinde oldukça şık gözükeceği ifade edilen araç, yine bu yıl seriye dahil olacak ezeli rakibi Chevrolet Camaro ZL1 ile amansız bir rekabete girecek gibi görünüyor. Ek olarak, yeni araçlarla yarışa girecek olan Ford ve Chevrolet, Xfinity Serisi’ne giriş yapacak olan Toyota Supra ile de mücadele edecek. Bu seride tüm otomobillerin arkadan itişli olmasının şart koşulduğunun da altını çizelim.

Ford Performance Motorsports’ın küresel direktörü Mark Rushbrook, “Nisan ayında Mustang’ın 2019’da Cup seviyesine çıkacağını duyurduğumuzdan beri, olumlu geri bildirimler aldık” dedi ve şöyle devam etti: “Ford Performance ekibimiz, Ford Design ekibi ile gurur verici mirasa sadık kalarak yolda rekabet edecek bir Mustang yaratmak için çok çalışmıştır. Gelecek yıl NASCAR Cup Series yarışlarını kazanmasını bekleyemeyiz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu