2019 Model ArabalarHaberlerHyundaiYeni Araba Modelleri

2019 Hyundai Kona Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai’nin ilk tam elektrikli SUV modeli olan Kona önümüzdeki yaz itibarıyla satışa çıkarılmaya başlanacak.

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai markasının tam elektrikli olarak üretilen ilk SUV modeli olma özelliğine sahip olan Yeni Kona Elektrikli önümüzdeki yaz mevsiminden itibaren satışa çıkarılacak. Yeni Kona hem tam elektrikli hem de sunduğu özelliklere göre ekonomik bir model olarak ön plana çıkıyor. Dolayısıyla bu modelin çevre dostu otomobil modellerinin büyük yükselişte olduğu Avrupa pazarında oldukça iyi satış rakamlarına ulaşacak olmasını tahmin etmek zor değil.

Birden Fazla Motor İle Sunulacak

2019 Hyundai Kona kaputunun altında birden fazla motor seçeneği ile satışa çıkarılacak ve tam şarj ile 470 km menzile sahip olarak gelecek.

Yeni Kona Elektrikli modelinin tasarım özelliklerine baktığımızda standart olarak sunulan Kona modelinden pek de bir farkı olmadığı görülüyor. Ancak aracın ön kısmında standart Kona modeline kıyasla birtakım değişikliklere gidilebilir.

Yeni Kona modelinin 2019 yılında Amerika pazarında 64 kwh’ lik versiyonla da satışa çıkacağı iddiası ortaya atıldı. Ancak aracın fiyatının 40 bin doları geçmeyeceği ve bu sebepten ötürü de siparişlerin öngörülenden yüksek olabileceği tahmin ediliyor.

Yeni Kona Elektrikli 27 Şubat 2018 tarihinde tanıtılacak. Türkiye pazarına da girmesi beklenen bu modelin ne zaman Türkiye’ye geleceği ise henüz netlik kazanmadı.

2019 HYUNDAI KONA ELEKTRİKLİ

 

2019 HYUNDAI VELOSTER FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

DİĞER HYUNDAI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu