2019 Model ArabalarAraba FiyatlarıHyundaiYeni Araba Modelleri

2019 Hyundai Veloster Fiyatı ve Özellikleri

Güney Koreli otomotiv devi merakla beklenen ve 2019 model arabalar arasındaki yerini almaya hazırlanan 2019 Hyundai Veloster modelinin tanıtımını 2018 Detroit Otomobil Fuarı’nda hazırladığı organizasyonla yaptı. Böylelikle 2019 Hyundai Veloster modelinin özelliklerine ve fiyatına dair sır perdesi açılmış oldu.

2019 Hyundai Veloster birçok otomobilsever tarafından detayları merakla beklenen 2019 model arabalar arasında yer alıyor. 2018 Detroit Otomobil Fuarı tüm hızı ile devam ederken tanıtımı yapılan modeller arasında 2019 Hyundai Veloster modeli de yer aldı. Böylelikle yapılan tanıtımın ardından Yeni Veloster modelinin üzerindeki sır perdesi aralandı.

2019 Hyundai Veloster
2019 Hyundai Veloster

Markanın Spor Otomobil Serisine Yenisi Eklendi

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, tanıtımını yaptığı bu modeli ile birlikte spor otomobiller serisine yeni bir model eklemiş oldu. Amerika’da en çok ses getiren otomobil fuarı olan Detroit Otomobil Fuarı’nda otomobilseverlerin karşısına çıkan Yeni Hyundai Veloster modeli kaputunun altında 1.6 litrelik turbo motor seçeneği ile 201 beygir güç üretebilme kapasitesine sahip. Veloster N versiyonunun ise tam olarak 275 beygir güce sahip olduğu açıklandı. Hyundai, yaptığı bu tanıtımın ardından spor otomobiller serisine yeni ve güçlü bir model eklemiş oldu.

2019 Hyundai Veloster
2019 Hyundai Veloster

Yeni Veloster Üç Farklı Versiyonu İle Tanıtıldı

2018 Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan modeller arasında Yeni Veloster, Yeni Veloster Turbo ve Veloster N modelleri yer alıyor. Tasarımı ile dikkat çeken bu model Güney Kore ve California’da yer alan tasarım merkezlerinde ortaklaşa uzun çalışmaların neticesinde ortaya çıktı. Araca oldukça güçlü ve üstün bir görünüm kazandıran dış tasarım dışında iç mekan tasarımında ve burada yer verilen yeni nesil teknolojilerde de heyecan veren detaylar yer alıyor. Fuarın en çok ilgi gören modelleri arasında yer alan Yeni Veloster yeni nesil ve geliştirilmiş bilgi-eğlence ve bağlantı özellikleri ile fuarda birçok otomobilseverlerin dikkatini çekmeyi başardı.

2019 Hyundai Veloster
2019 Hyundai Veloster

Yeni Veloster Güçlü ve Dinamik Bir Tasarım İle Dikkat Çekiyor

Yeni Veloster modelinde aracın arka kısmına, yani arka koltuklara girişin daha kolay olması amacı ile asimetrik 2+1 kapı konfigürasyonu sunuluyor. Aracın ön kısmını incelediğimizde LED farlar ve LED gündüz farları, çarpıcı yeni tip bir ızgara tasarımı gibi detayların dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Aerodinamik açısından önemli ve etkili olan fonksiyonel hava girişleri, fonksiyonel işlevine ek olarak tasarım olarak da araca farklı bir hava katıyor. Öte yandan 2019 Hyundai Veloster modelinin tasarımına genel olarak baktığımızda bu modelin markanın yeni tasarım dilinden izler taşıdığı söylenebilir. Kademeli ızgara ve sportif duruşu perçinleyen geniş hava girişli tampon ise üç boyutlu ambiyansı temsil ediyor.

Yeni Veloster modelinde 18 inç büyüklüğündeki jantların oldukça şık göründüğü söylenebilir. Öte yandan arka kısma doğru alçalan tavan yapısı ve genişletilmiş çamurluk ağızlarıyla bu model daha güçlü ve dinamik bir görünüm ortaya koyuyor.

2019 Hyundai Veloster
2019 Hyundai Veloster

Veloster N Versiyonu Daha Yüksek Performans Sunuyor

Yeni Veloster N versiyonunda ise normal versiyona kıyasla daha farklı bir süspansiyon sisteminin yer aldığı açıklandı. Olabilecek en yüksek seviyede performans ortaya koyması için elektronik kontrollü, daha sert ve daha alçak bir setup sistemine yer verilen Veloster N versiyonunda hız ve sürüş keyfini simgeleyen kırmızı tampon ve marşpiyel şeritlerine yer verildi.

Benzinli Tarafta Üç Farklı Motor Sunuluyor

2019 Hyundai Veloster modelinin kaputunun altında üç farklı benzinli motor seçeneği yer alıyor. Hyundai tarafından üretimi yapılan 2.0 litrelik motor seçeneği 147 beygir güce sahip. 4 silindirdi olan bu motor yüksek verimlilik ve düşük emisyon salınımı için Atkinson çevrime sahip olarak Hyundai müşterilerine sunuluyor. İkili Sürekli Değişken Supap Zamanlaması, Elektronik Gaz Kelebeği Kontrolü, Değişken İndüksiyon Sistemi ve yenilikçi sürtünme önleyici kaplamaları ile sürücüsüne oldukça yüksek sürüş zevki vberen bu motor seçeneği elektrik kontollü 6 ileri otomatik veya 6 ileri manuel şanzıman ile opsiyonel olarak kombine edilebiliyor.

2019 Hyundai Veloster
2019 Hyundai Veloster

Turbo Motorlar Segmentinin En İyileri Arasında

Benzinli tarafta yer alan diğer iki motor seçeneği ise 1.6 litrelik ve 2.0 litrelik turbo motor seçeneği olarak açıklandı. Daha yüksek seviyede performans veren bir model isteyen Hyundai müşterilerine özel olarak 1.6 litrelik turbo motor seçeneği sunuluyor. Bu motor seçeneği 6000 devirde 201 beygir güç üretebiliyor. Bu versiyonda Veloster Turbo litre başına ürettiği 126.5 beygir güç ile segmentinin en iyileri arasında yer alarak kendisini ön plana çıkartabiliyor. Öte yandan bu versiyonda yer alan bir başka yeniliğin ise TVC yani Tork Vektör Kontrol Sistemi olduğu açıklandı. Virajlı yollarda daha iyi bir yol tutuş, yüksek sürüş performansı ve keyfi için elektronik stabilite programı ile beraber çalışan bu sistem ile birlikte Yeni Veloster, selefine kıyasla sürücüsünü daha dinamik ve daha sportif bir araca sahip olduğunu hissettirmeyi başarıyor. Öte yandan Yeni Veloster Turbo versiyonu Güney Koreli marka tarafından geliştirilen 6 ileri manuel veya 7 ileri çift kavramalı (7DCT) şanzıman ile opsiyonel olarak tercih edilebiliyor. DCT şanzıman opsiyonu direksiyonun hemen arkasında konumlandırılan HIFTRONIC kulakçılar sayesinde manuel kullanım şansı da veriyor.

2019 Hyundai Veloster
2019 Hyundai Veloster

Yüksek Sürüş Keyfi İçin Veloster N

Yeni Veloster N versiyonu üzerinde yer alan N logolarıyla daha agresif gövde kiti ile diğer Veloster modellerinden farkını ortaya koyuyor. Öyle ki Veloster N versiyonu bir bakışta kendisini hemen belli ediyor. Bu versiyon Albert Biermann’ın liderliğini yaptığı Hyundai N Motorsport takımı tarafından uzun süren uğraşlar sonucu özel olarak geliştirildi. Yeni Veloster N versiyonu bir özelliği ile de marka tarihine geçmiş oldu. Yeni Veloster N, markanın i30 N modelinin ardından markanın en hızlı otomobil modeli ünvanını aldı. Yeni Veloster N bu performansı kaputunun altında yer alan 2.0 litrelik turbo bir motor seçeneği ile ortaya koyuyor. Kaputunun altında yer alan ve özel olarak geliştirilen bu motor seçeneği ile 275 beygir güç üretebilen Yeni Veloster N, 19 inç büyüklüğündeki hafif alaşımlı jantlar ile donatıldı.

2019 Hyundai Veloster
2019 Hyundai Veloster

Yeni Veloster N Modelinde Farklı Sürüş Modları Sunuluyor

2019 Hyundai Veloster N versiyonu, N Grin Kontrol sürüş modu ile sürücüsüne geniş çaplı bir ayar tercihi sunuyor. Bu versiyonda yer alan modlar “Normal”, “Spor”, “N”, “Eko” ve “N Özel” olarak kategorize edildi. Söz konusu bu sürüş modları motor gaz tepkisini ayarlama, egzoz sesini değiştirme, aktif diferansiyeli ayarlama, süspansiyon sönümleme oranlarını değiştirme, direksiyon sertlik derecesi ve benzeri sürüş kontrol özelliklerini barındırıyor. Dolayısıyla yol durumuna ve sürücünün isteğine bağlı olarak geniş yelpazede ayarlanabilen bu modlar ile sürücü aracını kişiselleştirip daha yüksek bir sürüş keyfi elde etme imkanı kazanıyor.

2019 Hyundai Veloster
2019 Hyundai Veloster

Yeni Nesil Güvenlik Donanımlarıyla Daha Güvenli Yolculuklar

2019 Hyundai Veloster modeli yukarıda da değindiğimiz üzere hem tasarımı, hem performansı hem de sportif bir sürüş keyfi ile sunuluyor. Aynı zamanda bu modelde yeni nesil güvenlik donanımlarına da yer verildi. Bu model sahip olduğu birçok güvenlik özelliği ile hem sürücülerin hem yolcuların hem de yayaların güvenlik seviyelerini daha yukarı seviyelere taşımayı başarıyor. Yeni Hyundai Veloster modelinde sunulan güvenlik donanımları arasında Şerit Takip Sistemi, Sürücü Dikkat Seviyesi Uyarısı, Kör Nokta Çarpışma Uyarısı, Arka Çapraz Trafik Çarpışma Uyarısı ve karanlıkta daha iyi bir sürüş için High Beam Assist gibi özellikler yer alıyor.

İlk Olarak Amerika Pazarında Satışa Çıkacak

Yeni Veloster modelinin üretimine önümüzdeki mart ayında Güney Koreli markanın Ulsan’da yer alan fabrikasında başlanacak. Model ilk olarak 2018 yılının ilk çeyreğinde Amerika pazarında satışa çıkarılacak.

2019 Hyundai Veloster - İç Mekan
2019 Hyundai Veloster – İç Mekan

2019 Hyundai Veloster Fiyatı

2019 Hyundai Veloster modelinin Amerika pazarı için olan fiyat listesi ise yakında açıklanacak. Daha sonra Avrupa pazarında da satışa çıkarılacak olan bu modelin Avrupa pazarında uygulanacak fiyatları da 2018 yılının bahar aylarında netleşecek. Yeni Veloster modelinin Türkiye pazarına giriş yapıp yapmayacağı ise netlik kazanmadı. Büyük oranda tüm detayları belli olan bu model hakkında bilinmeyenler yalnızca fiyatı ve Türkiye’ye gelip gelmeyeceği. Bu iki konu hakkında herhangi bir gelişme olduğunda haberimiz sizler için güncellenecektir.

2019 Hyundai Veloster modelinin 2018 Detroit Otomobil Fuarı’ndaki tanıtım görüntülerini aşağıda yer alan videoda inceleyebilirsiniz. Yeni Veloster modelinin iç ve dış mekan görsellerini tanıtım videosu altında bulabilirsiniz. Öte yandan 2019 yılında piyasaya çıkarılacak olan diğer modellerin özelliklerine ve fiyatlarına foto galeri altında yer alan linklerden ulaşabilirsiniz.

2019 HYUNDAI VELOSTER TANITIM VIDEO

 

 

2019 HYUNDAI VELOSTER FOTO GALERİ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu